14 کاری که هرکسی باید در ایتالیا انجام بده! 1

تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

لاپلاس - علی میری : از سال 2010  به دیدنی ترین مکان های اروپا سفر کردم. یکی از اولین درسهایی که از سفرهام یاد گرفتم این بود که بعضی جاها رو میرن برای تفریح، و بعضی جاها رو برای دیدن. مثلاً آنتالیا خیلی جای دیدنی نداره و بیشتر تفریحیه. ولی اروپا رو باید دید و سفر کرد . سفر کردن اخلاق خاصی میخواد. باید اهل تجربه و درک و لمس مکان ها و فضاهای مختلف باشی.

شاید بهترین مثال برای این حرفم ایتالیا باشه ، خیلی از حتی همکارای من وقتی حرف از ایتالیا میشه یه لیست از دیدنی ها رو میکنن میگن باید این جاها رو دید ولی من حرف دیگه ای دارم، به جای تماشا کردن و دیدن خالی به نظرم باید لیستی از "کارهایی که تو ایتالیا باید انجام داد" رو نوشت، یا بهتره بگم کارهایی که "فقط" تو ایتالیا باید انجامشون داد و بس !


البته قبل از هر چیز باید بگم که سعی نکنید همه این 14 مورد رو در یک سفر و به صورت یکجا ببینید. چون کار آسونی نیست و برنامه سفرتون رو خیلی پیچیده و خسته کننده میکنه.

و حالا این شما و این لیست "  14 کاری که باید در ایتالیا انجام بدید!"

1- زنگ خانه های ونیز را بزنید و فرار کنید !

مسلم است که در ونیز به غیر از قایق راه دیگه ای برای عبور و مرور نیست ! یک سواری حسابی از قایق های مسافری ونیز بگیرید. با اینکه خیلی راهنما های توریستی قایق های پارویی ونیز رو توصیه میکنند، ولی این قایق ها به صورت خیلی غیرمنطقی گران هستند و آنقدر که ادعا میشه هم رمانتیک نیستند. در عوض، یک روز قبل یا بعد از ناهار، سوار قایق های مسافری ونیز شوید و از اول مسیر تا میدان سن مارکو را با قایق بروید. ترجیحاً یک بستنی ایتالیایی هم در دست داشته باشید و کسی برای در آغوش گرفتن!  سعی کنید که یک نقطه با دید خوب توی قایق شکار کنید تا مناظر خاص را از دست ندهید. اگر بلیط یک روزه کانل را برای قایق خریداری کنید میتوانید برای رفتن به جزایر مورانو (Murano)  و بورانو (Burano) هم از همان بلیط استفاده کنید. مورانو قدیمی ترین و معروفترین تولید کننده شیشه های زنگی برای کلیسا یا ظروف تزئینی است. 


خیلی از کلیساهای مهم اروپا همچنان شیشه رنگی های خود را از کارگاه های شیشه مورانو تهیه میکنند. وقتی پا به مورانو گذاشتید، دنبال یک کارگاه شیشه گری بگردید و به هر بهانه ای سعی کنید اجازه بگیرید که کار شیشه گران را تماشا کنید.  بعد دوباره سوار قایق شوید و به بورانو بروید. بورانو مثل یک شهر کارتونی است که برای سالمندان ساخته شده است. همه ساختمان ها رنگی اند و به طرز عجیبی همه جا آرام است. در بورانو تا میتوانید از خودتان با مناظرزیبا عکس بگیرید و به هر جا توانستید سرک بکشید. با محلی ها هم وارد صحبت شوید چون خیلی از آنها بازنشستگان ثروتمندی هستند که از دیگر کشورها برای یک زندگی آرام و بی سر و صدا به بورانو آمده اند. یکی از لذت های من در ونیز اینه که وقتی دارم توی خیابان ها پرسه میزنم، زنگ در خانه ها رو بزنم و فرار کنم. زنگ درها به صورت دکمه های گرد و با استیل قدیمی هست که کودک درون هر کسی رو به جنب و جوش میاره تا فشارشون بده و فرار کنه. البته عذاب وجدان هم نگیرید چون بیش از 60 درصد خونه های ونیز خالی از سکنه هستند.

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.