در هرمزگان انجام می‌شود

ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی با مشارکت ایتالیایی‌ها

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ماه ۱۳۹۵

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی پیشرفته با فناوری انرژی پاک «سبز» در شهر بندرعباس خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، سیدحسین داوودی در نشست با شرکت کندوته داکوا ایتالیایی با اشاره به اینکه پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی بندرعباس یک پروژه ملی است و از طرف دولت و وزارت بهداشت پیگیری می شود بیان داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان از جمله گرمای بالای هوا به همراه رطوبت، با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا به نحوی از این انرژی های پاک در بیمارستان استفاده می شود، که بخشی از انرژی بیمارستان از طریق رطوبت هوا و نور خورشید تامین شود تا بیمارستانی نمونه و سبز در جهت کمک به محیط زیست داشته باشیم.
 
داودی با اشاره به تعهد شرکت مجری ساخت بیمارستان در خصوص ساخت فضاهای آموزشی تحقیقاتی و همچنین مراکز تفریحی، اقامتی در اطراف بیمارستان گفت : پروژه های الحاقی بیمارستان را برای اشتغالزایی و کسب درآمد دانشگاه  پیگیری خواهم کرد. منطقه هرمزگان از لحاظ ژئوپولیتیکی و ژئواستراتژیکی از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است و  یکی از قطب های درمانی و توریسم درمانی در آینده خواهد بود.
 
مازالا مهندس مجری این طرح با اشاره به روند طراحی و جزئیات مهندسی پروژه و مدت زمان ساخت این بیمارستان گفت : این بیمارستان در مدت زمان یک سال طراحی و سه سال ساخت و با مدرن ترین تجهیزات روز دنیا به صورت کامل تجهیز خواهد شد.
 
"مازالا "شرکت کندوته condotte  ایتالیا را سومین شرکت بزرگ ایتالیا عنوان کرد و اظهار داشت : این شرکت گرید ۱ ابنیه و تاسیسات را داراست و ساخت بیمارستان در کشور های مختلف عملیات تصفیه خانه فاضلاب، سازه های بتنی سنگین و سایر پروژه های بزرگ صنعتی و تاسیساتی را در کارنامه خود دارد.
 
وی تصریح کرد. این بیمارستان در ۴ طبقه و یک زیر زمین با اتاق های یک تخته و دو تخته با اختصاص کلیه بخش هایی که در یک بیمارستان فوق تخصصی آموزشی درمانی نیاز است، با در نظر گرفتن استاندارد های نوین جهانی، طراحی شده است؛ بطوریکه کارکنان در آن احساس راحتی داشته باشند.
 
چون کارکنان به نوعی در این محیط زندگی می کنند؛ در ساخت این بیمارستان به مواردی همچون قابلیت توسعه در آینده، اختصاص فضاهای خدماتی بیمارستان، راحت بودن نگهداری تجهیزات، رعایت مسائل زیست محیطی، توجه به تسهیل در تردد ورودی و خروجی ها با تفکیک فضا و احترام به حقوق انسانی و بیمار توجه ویژه شده است.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.