آخوندی با وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا دیدار کرد

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ماه ۱۳۹۵

وزیر راه و شهرسازی گفت: سابقه همکاری تهران و رم طولانی است و جامعه مهندسی ایران آشنایی کاملی با صنعت ایتالیایی ها دارد بنابراین برای شروع نیاز به مقدمه فراوانی نداریم و می توانیم همکاری های خود را آغاز کنیم.
 
عباس آخوندی عصر چهارشنبه در دیدار با «فدریکو گوئیدی» وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا، ضمن بیان این مطلب گفت: ایتالیایی ها سابقه همکاری بسیار زیادی با ایران در زمینه های بندری، راه آهن و جاده ای و همچنین ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی دارند.
 
وی افزود: خوشبختانه دولت ایتالیا با اعزام وزیر اقتصاد شرایط را فراهم خواهد کرد و علاوه بر بحث مربوط به بیمه قراردادها، با اعزام بخش بانکی خود در جهت تأمین مالی پروژه های مهم و کمک مالی به شرکت های ایتالیایی که می خواهند با ایران فعالیت تجاری داشته باشند از نکات بسیار مثبتی است. 
 
آخوندی اظهار داشت: در این دیدار ما قرار گذاشتیم اطلاعات کلی درباره طرح های زیربنایی کشور در زمینه های هوایی، دریایی، ریلی و جاده ای به اضافه بخش های مختلف ساختمانی در اختیار ایتالیایی ها قرار بدهیم و یک سری پروژه های بسیار مهم که از نظر ما در اولویت هستند را به آنها معرفی کنیم تا ببینیم چه اقدامی از طرف آنها می تواند صورت گیرد، هرچند برای این کار باید هیات های تجاری بیشتری را مبادله کنیم.
 
فدریکو گوئیدی وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا نیز گفت: جلسه خوبی با وزیر راه و شهرسازی ایران داشتیم مطالب خیلی خوبی در این جلسه عنوان و ملاقات بسیار مفیدی برگزار شد.
 
وی افزود: در زمانی قرار گرفته ایم که پس از توافقی که در وین حاصل شده یک برهه زمانی بسیار مهم محسوب می شود که فصل جدیدی را در همکاری های بین دو کشور رقم می زند.
 
وی افزود: بخش هایی که مربوط به این وزارتخانه است بخش های زیرساختی، بنادر، فرودگاه ها و سایر بخش های استراتژیک هستند که ایتالیا هم علاقه زیادی دارد تا در این زمینه ها با ایران و وزارت راه و شهرسازی همکاری کند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.