هیات اقتصادی 150 نفری ایتالیا هفته آینده به ایران می آید

تهران- ایرنا- یک هیات اقتصادی 150 نفره از استان مارکه ایتالیا شامل 120 شرکت فعال در زمینه های مختلف و 30 مقام استانی به منظور دیدار با طرف های ایرانی و نشست رو در رو با بازرگانان بیست و یکم تیرماه عازم ایران می‌شوند.

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ماه ۱۳۹۵

 
هیات اقتصادی 150 نفری ایتالیا هفته آینده به ایران می آید
 
به گزارش سازمان توسعه تجارت، نمایندگان شرکت‌های تجاری حاضر در این هیات شامل فعالان حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی، مبلمان، ساختمان، طراحی داخلی، اتومکانیک، اتوماسیون، جواهرآلات، انرژی‌های تجدیدپذیر، داروسازی و بیوتکنولوژی پزشکی، لوازم آرایشی، لوازم ورزشی، مد و طراحی لباس و گردشگری و امور فرهنگی هستند. 
هیات تجاری استان مارکه ایتالیا که به ریاست آقای «چریشولی» استاندار این استان به ایران سفر می‌کنند، مذاکره با مقام های کشور و همچنین بخش خصوصی را به منظور شناخت ظرفیت‌ها و بررسی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در ایران در برنامه خود دارد. 
این هیات تجاری سپس از تهران به ساری می‌رود تا از مرکزهای تولیدی استان مازندران بازدید و با بازرگانان آنجا به صورت رو در رو مذاکره کنند. 
به گزارش ایرنا، مارکه (به ایتالیایی: Marche) یکی از 20 ناحیه ایتالیاست که در مرکز این کشور قرار دارد و به صورت خود مختار اداره می‌شود.
ایتالیا در سال های نه چندان دور نخستین شریک تجاری ایران شناخته می شد و ارزش مبادلات دو کشور در آن سالها به رکورد هفت میلیارد و 500 میلیون یورو در سال رسیده بود که این رقم در سال های اعمال تحریم به یک میلیارد و 400 میلیون یورو کاهش یافت. 
اواخر فروردین ماه امسال «ماتئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا، در صدر هیات 250 نفره سیاسی و اقتصادی وارد تهران شد. 
ایران و ایتالیا در حاشیه این سفر و در حضور رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ایتالیا هفت سند همکاری در زمینه گردشگری و فعالیت های فرهنگی، همکاری صنعتی، راه آهن، نفت و گاز، فرودگاهی، تولید انواع مفتول، میلگرد و تسمه مورد نیاز صنایع خودرو و برپایی نمایشگاه های بین المللی امضا کردند. 
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.