گزارش هاشمی از سفرش به ایتالیا

تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ماه ۱۳۹۴

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گزارشی از فعالیت‌های خود در جریان سفر رییس جمهور به ایتالیا را در کانال تلگرام تشریح کرد.
 
به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در کانال تلگرامی خود نوشت: «روز دوشنبه و اولین روز سفر رییس جمهور به ایتالیا، دیداری با خانم لورنزین وزیر بهداشت ایتالیا داشتم؛ در فضایی صمیمانه که امیدوارم به انتقال تجربیات ارزشمند این کشور در حوزه بهداشت و درمان و نیز گسترش روابط با ایران بیانجامد. ارائه خدماتی که شایسته ملت شریف ایران باشد، بی شک نیازمند بهره گیری از تجربیات بین المللی به ویژه در حوزه سلامت است.
 
حال که با تلاش همکارانم در دولت و دعای خیر مردم فصل جدیدی از مناسبات بین المللی آغاز شده است، سفر کوتاه به ایتالیا و بازدید از مراکز بهداشتی درمانی این کشور را فرصت مغتنمی می دانم که می تواند آغازگر همکاری های جدیدی در حوزه سلامت با کشورهای اروپایی باشد.»
هاشمی در ادامه گزارش تلگرامی خود نوشت:‌« امروز در کنار بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش تفاهم و همکاری در زمینه های ارتقاء بهداشت عمومی، کنترل ایمنی مواد غذایی، ساخت بیمارستان و فناوریهای دارو، نکته قابل توجه دیگر، آشنایی کامل طرف ایتالیایی با ایران بود. خانم بیتریس لورانزین آشنایی زیادی با ایران داشت و برای اینکه ثابت کند فردی عملگراست، تاکید کرد بلافاصله پس از سفر، موارد مورد تفاهم را پیگیری خواهد کرد. وی حتی اشعار شعرای ایرانی را خوانده و به آنها علاقمند است و برای سفر به ایران بسیار ابراز تمایل کرد و به مطایبه گفت که دوقلوهای کوچکی دارد و چون مشغول مراقبت از آنهاست، این امر سفر را برایش مشکل کرده است که همان‌جا با اشاره به عادی بودن چند قلوها در ایران، به وی اطمینان خاطر دادم که با خیال آسوده می تواند به کشورمان سفر کند.»
 
وزیر بهداشت در پایان ابراز امیدواری کرد که «با گسترش همکاری در بخش های مختلف بهداشتی ودرمانی با کشورهای پیشرفته جهان، بتوانیم گام های بلندی در ارتقاء سطح سلامت مردم شریف و عزیز کشور برداریم.»
 
انتهای پیام
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.