رئیس سازمان فضایی خبر داد

دعوت ایتالیا از ایران برای بازدید از ماهواره مصباح

تاریخ انتشار : ۲۲ تير ماه ۱۳۹۵

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: بسیار علاقمند و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری یک یا دو پرتاب ماهواره به فضا داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، محسن بهرامی در نشست خبری امروز با ارائه گزارش عملکردی از فعالیت‌های سال گذشته این سازمان اظهار کرد: بسیار علاقمند و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری یک یا دو پرتاب ماهواره به فضا داشته باشیم.
رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: برنامه‌های هفته جهانی فضا و روز فناوری فضایی در سال گذشته دستاوردهای ارزنده‌ای به‌همراه داشت.
وی گفت: تمام تلاشمان این است که بتوانیم کاربردهای فناوری فضایی را در زندگی مردم ملموس‌تر کنیم لذا از مؤسسات دانش‌بنیان و شرکت‌های خصوصی فعال در این حوزه حمایت خواهیم کرد.
بهرامی با اشاره به پایان طراحی و ساخت ماهواره ناهید1 گفت: طراحی آت ست (مربوط به دانشگاه امیرکبیر) و ماهواره دوستی (مربوط به دانشگاه شریف) نیز به پایان رسیده و تا پایان سال جاری یکی از ماهواره‌های مخابراتی و سنجشی به فضا پرتاب می‌شود.
معاون وزیر ارتباطات افزود: هفته آینده قرارداد پرتاب ماهواره ناهید1 با پرتابگر داخلی امضا می‌شود.
بهرامی با بیان "تولید ماهواره پارس را هم به‌عنوان ماهواره‌ای سنجشی در دستور کار داریم"، گفت: کلیه پرتاب‌ها براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی صورت می‌گیرد.
وی درباره پروژه ماهواره‌ای ناهید2 نیز گفت: قرارداد ساخت این ماهواره تا یک ماه دیگر با پژوهشگاه فضایی ایران امضا می‌شود.
بهرامی همچنین درباره پروژه اعزام انسان به فضا هم گفت: شورای عالی عطف این موضوع را مطرح کرده که نسبت به آن منتقد هستیم زیرا شورای عالی فضایی باید به آن ورود می‌کرد و در آنجا مطرح می‌شد.
وی ادامه داد: با این حال پروژه از سوی ما متوقف نشده است و به‌زودی آن را در شورای عالی فضایی مورد پیگیری قرار می‌دهیم تا برنامه زمانبندی آن مشخص شود.
معاون وزیر ارتباطات اشاره‌ای به ماهواره بلوکه‌شده مصباح در ایتالیا نیز داشت و ضمن اینکه همچنان آن را قابل پرتاب دانست، گفت: با این حال باید بررسی کنیم تا ببینیم بعد از گذشت چند سال از ساخت این ماهواره، همچنان مقرون به صرفه جهت پرتاب است یا خیر.
بهرامی عنوان کرد: مذاکره برای بازپس‌گیری این ماهواره خوب پیش می‌رود و ایتالیایی‌ها از ما دعوت کرده‌اند تا از آخرین وضعیت آن بازدیدی داشته باشیم.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.