تعدادی از اعضای هیات تجاری و گردشگری ایتالیا از بندر نوشهر بازدید کردند

تاریخ انتشار : ۲۴ تير ماه ۱۳۹۵

 ایرنا - تعدادی از اعضای هیات اقتصادی ، تجاری و گردشگری استان مارکه کشور ایتالیا عصر چهارشنبه از اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران درنوشهر بازدید کردند.
 
این عده که بیشتر در زمینه گردشگری دریایی فعالیت دارند از قسمت های مختلف این بندر ، بویژه از امکانات سالن مسافری دریایی آن دیدن کردند.
آنان در جریان بازدید از این بندر، موقعیت مکانی و امکانات دریایی برای راه اندازی گردشگری توریستی منطقه را خوب توصیف و آمادگی کشورشان را برای راه اندازی تورهای گردشگری در این بندر اعلام کردند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در حاشیه این بازدید در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این گروه با هدف آشنایی با ظرفیت های این بندر در زمینه گردشگری و توریستی به شهرستان نوشهر سفر کردند.
سیاوش رضوانی افزود: پس از ارائه توضیحات در ارتباط با ظرفیت بالای گردشگری در این منطقه، امکان ارتباط دریایی با کشورهای همسایه دریای خزر در آسیای میانه ، علاقه مندی خودشان را به بررسی بیشتر و راه اندازی گردشگری دریایی در این منطقه اعلام کردند.
وی همچنین از برنامه اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران برای راه اندازی گردشگری دریایی از مبدا رامسر تا گمیشان خبر داد.
رضوانی گفت : در سال های گذشته طرح مطالعاتی این مسیر انجام شده و قرار است این مطالعات مجددا بازنگری شود تا بتوانیم با نظر مشاور طرح ، گردشگری دریایی را در این مسیر راه اندازی کنیم.
وی افزود : سازمان بنادر در این طرح آمادگی دارد سرمایه گذارانی را که بتوانند در این مسیر حداقل بین 5 تا 6 ایستگاه با امکانات رفاهی و اقامتی مناسب به صورت سازه های سبک طراحی کنند ، کمک مالی کند تا گردشگری دریایی در منطقه راه اندازی شود.
هیات ، تجاری ، کشاورزی ، گردشگری و صنعتی ایتالیا صبح امروز از واحدهای فراورده های گوشتی و پرورش گل به روش بدون خاک در شهرستان آمل و یک واحد تولید فرش و موکت در شهرستان بابل نیز بازدید کردند.
هیات تولیدی ، صنعتی ، کشاورزی ، گردشگری و تجاری استان مارکه ایتالیا شب گذشته به منظور شناخت فرصت های سرمایه گذاری ، آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های مازندران و توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی به این استان سفر کرد.
این هیات فردا پنجشنبه در نشست مشترک با تجار و بازرگانان مازندران شرکت می کند و عصر همین روز تفاهم نامه همکاری چند جانبه را در محل هتل بادله ساری با استاندار مازندران امضاء خواهد کرد.
مارکه (به ایتالیایی: Marche) یکی از 20 ناحیه ایتالیا با مساحت 9 هزار و 336 کیلومتر مربع است که در مرکز این کشور قرار دارد و به صورت خود مختار با نوع حکومت جمهوری اداره می شود.
این ناحیه از سمت شمال و شمال غرب با ناحیه امیلیا - رومانیا و جمهوری سن مارینو ، از سمت غرب با ناحیه اومبریا ، از جنوب با آبروتزو و لاتزیو و از شرق با دریای آدریاتیک هم مرز است.
بر اساس آمار این ناحیه ایتالیا افزون بر یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و بیش از 150 هزار شرکت کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی در حوزه کشاورزی، صنایع، گردشگری در آن فعالیت دارند.
درآمد این استان در سال از محل صادرات حدود 30 میلیارد دلار برآورد شده است
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.