بار گردشگری کشورهای ناامن بر دوش ایتالیا

تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ماه ۱۳۹۵

پیش‌بینی می‌شود شمار گردشگران خارجی در معروف‌ترین مقاصد توریستی کشور ایتالیا با افزایش قابل ملاحظه‌ای همراه شود.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، در حالیکه گردشگران بین‌المللی با وقوع حملات تروریستی در برخی کشورهای مهم اروپایی در پی یافتن مقاصد امن برای سفرهای خود هستند، کشور ایتالیا با افزایش چشمگیر گردشگران تابستانی روبه رو شده است.
 
مرکز تاریخی شهر فلورانس و "گرندکانال" شهر ونیز که پیش از این نیز مملو از گردشگران خارجی بود، حالا باید از موج جدید دیگری از گردشگران بین‌المللی نیز میزبانی کند. در مناطقی چون «cinque terre» که یکی از میراث‌های جهانی یونسکو است اقداماتی برای کاهش ورود گردشگران انجام شده و امسال در مجموع 1.5 میلیون گردشگر اجازه بازدید از این منطقه را خواهند داشت؛ تصمیمی که مقامات ایتالیایی آن را برای حفاظت این منطقه ضروری م‌ دانند.
 
«فابیو ماریا لازرینی»، رئیس هیئت گردشگری ایتایا گفت: مجریان تور تلاش می‌کنند اطلاعاتی پیرامون جاذبه‌های گردشگری در اختیار افراد بگذارند تا از این طریق گردشگران را در مناطق مختلف کشور پراکنده کنند و به سمت جاذبه‌های کمتر بازدید شده راهنمایی کنند. ایتالیا کشوری کوچک با میراث تاریخی فرهنگی فراوان است.
 
«لازرینی» ادامه داد: در حالیکه بیشتر گردشگران علاقه‌مند به بازدید از کلوسئوم، آمفی‌تئاتر دوهزار ساله شهر رم هستند، همچنین می‌توانند از حمام عمومی و باستانی «Baths of Diocletian» در رم نیز دیدن کنند. این مهم است که بدانیم افراد چرا سفر می‌کنند. 
 
ایتالیایی‌ها که نگران افزایش تعداد گردشگران هستند، از سوی دیگر تلاش می‌کنند که گردشگران بیشترین هزینه را در این کشور داشته باشند، این در حالیست که گردشگران خارجی بطور متوسط 3.6 شب در ایتالیا اقامت می‌کنند.
 
 «داریو ناردلا»، شهردار فلورانس در مصاحبه‌ای که سال گذشته با نشریه «آبزرور» داشت عنوان کرد گردشگران بازدید کننده از این شهر متعلق به دوره رنسانس معمولا کارهای بیشتری علاوه بر گرفتن عکس با مجمسه‌ها می‌کنند و مقامات شهر فلورانس با افزایش مالیات  ورودی گردشگران در تلاش هستند مشکلات گردشگری انبوه را در این شهر حل کنند.
 
یونسکو نیز سال گذشته با ابراز نگرانی از شرایط موجود در شهر تاریخی فلورانس اعلام کرد استراتژی مناسب برای رسیدگی به حضور بی‌شمار گردشگران در این شهر شکننده وجود ندارد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.