شهردار ساری:

خطوط پرواز ساری - سیلوانو ایجاد شود

تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ماه ۱۳۹۵

شهردار ساری خواستار برقراری خطوط مشترک پرواز ساری – سیلوانو ایتالیا شد.
 
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبوری دوشنبه شب در نشست مشترک اقتصادی و گردشگری با شهردار و  هیئت همراه شهر مونته سیلوانو- افزود: با برقراری خطوط مشترک پرواز بین دو شهر ساری و مونته سیلوانو ایتالیا و تسهیل دررفت و آمد شاهد حضور گردشگران و سرمایه‌گذارانی باشیم.
 
شهردار ساری ضمن قدردانی از نماینده عالی دولت در ساری برای میزبانی برنامه دیدار  هیئت ایتالیایی، گفت: شهر ساری در طی سه سال متوالی جزو پنج شهر گردشگر پذیر ایران انتخاب شد که این اتفاق بزرگ باهمکاری، همیاری همه مدیران، فرماندار و دیگر اعضای شورای شهر رقم خورده است.
 
عبوری به غنای علمی و فرهنگی شهر ساری اشاره کرد و مفاخر علمی، هنری گذشته‌های دور ساری را برشمرد و گفت: علی بن طبری، پدر علم پزشکی ایران، ابوسهل کوهی دودانگه، ریاضی‌دان، علامه ابن شهرآشوب ساروی، مفاخر قرن چهارم هجری و ...ازجمله مفاخر قرون گذشته این شهر کهن هستند و درعین‌حال، ساری در قرن حاضر نیز بزرگان و سردارانی شهیدی چون بهرامی‌ها، دوانی‌ها، نوری‌ها را در خود داشته است که با شجاعت از خاک میهن دفاع کردند و افتخارآفرین شدند.
 
وی، اظهار داشت: شهر ساری همچون شهر مونته سیلوانو ایتالیا یک شهر ساحلی، جنگلی، جلگه‌ای است که بااین‌وجود می‌توانیم دارای مشترکات زیادی در بخش گردشگری باشیم.
 
شهردار ساری، با تصریح اینکه، امروز توسعه شهر ساری بر مبنای توسعه گردشگری ترسیم‌شده است، افزود: این مهم به ما کمک خواهد کرد که از بین یکهزار و دویست شهر جز ۵ شهر اول گردشگر پذیر باشیم.
 
عبوری، در ادامه تأکید کرد: کشورهای تأثیرگذار ایران و ایتالیا به‌واسطه قدرت و هویتی که دارند می‌توانند همکاری‌های همه‌جانبه‌ای باهم داشته باشند و خوشحالم که در این جلسه که با حضور شهردار شهر مونته سیلوانو ایتالیا، ریاست کابینه آن و  هیئت همراه برگزارشده است برقراری تفاهم‌نامه ابتدایی و اولیه برای انجام خواهرخواندگی بین این دو شهر بزرگ در دستور کار قرار گیرد تا در مناسبت‌های بعدی زمینه حضور  هیئت‌های تجاری سرمایه‌گذاری بین دو شهر فراهم شود.
 
در ادامه، علیجان شمشیربند، رئیس شورای شهر ساری نیز، با ابراز خرسندی از حضور شهردار شهر مونته سیلوانو و  هیئت همراه در شهر ساری، گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ما شکل‌گیری نهادهای مدنی در قالب انتخابات مردمی بوده است که از بالاترین مقام کشوری تا روستاهای ما که به نام شورای اسلامی است را شامل می‌شود.
 
رئیس شورای شهر ساری، با اشاره به اینکه کشور ما ایران ۸ سال تحت خصم کشورهای اروپایی بوده است، افزود: برادران شهردار ساری درنتیجه این جنگ و خشونت به شهادت رسیدند و او برادر سه شهید است که خدمتگزاری شهر خود را برعهده‌گرفته است.
 
شمشیربند، در پایان ضمن قدردانی از فرماندار ساری، گفت: ساری شهری بسیار متمدنی است که ریشه‌های فرهنگی، تاریخی و علمی غنی دارد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.