طرح های گردشگری آماده سرمایه گذاری در ساری به هیات ایتالیایی معرفی شد

تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ماه ۱۳۹۵

 طرح های گردشگری آماده سرمایه گذاری درشهرستان ساری مرکز استان مازندران سه شنبه شب در یک نشست جمعی ، به شهردار 'مونته سیلوانو'ایتالیا و هیات همراه معرفی شد.
 
'فرانچسکو مورانیو'شهردار به همراه رئیس و اعضای کابینه شهری شهرساحلی ایتالیا روز دوشنبه به ساری سفر کرد و دومین نشست خود را با مسئولان مرکز مازندران سه شنبه شب در محل شهرداری ساری برگزار کردند. 
 
دراین نشست زمین جنگلی و مرتعی به مساحت حدود2هزار هکتار در بخش جنوب شرقی شهر ساری و حاشیه رودخانه تجن نخستین طرح بود که برای اجرای طرح تفریحی و گردشگری در قالب پارک جنگلی برای سرمایه گذاری به هیات ایتالیایی معرفی شد.
 
شهردار مونته سیلوانو دراین نشست گفت : امنیت و شرایط فرهنگی و اجتماعی ایران در خاورمیانه بر خلاف آنچه که در رسانه ها مطرح می شود، بسیار عالی است.
 
وی افزود: درحالی که ایران در شرایط مطلوب توسعه ای و پیشرفت قرار دارد ، اما این کشور را همانند عراق ، سوریه و افغانستان ناامن و ملت را نیز عرب زبان و منزوی معرفی می کنند.
 
او با بیان اینکه سفرش شروع خوبی برای گسترش ارتباطات بین مسئولان و مردم دو شهر مونته سیلوانو و ساری است ، ادامه داد : زمان زیادی را برای ارتباطات از دست داده ایم که باید جبران شود.
 
شهردار مونته سیلوانو با بیان اینکه از دولت کنونی جمهوری اسلامی ایران باید قدردانی کرد، اظهار داشت : آقای روحانی رئیس جمهوری ایران، درنخستین سفر به اروپا ، ایتالیا را اولین مقصد سفرش انتخاب کرد که نشانگر اهمیت روابط میان دو کشور است .
 
وی تجربیات ایتالیا بویژه در بخش گردشگری را برای ظرفیت های بکر موجود درجمهوری اسلامی ایران از جمله مازندران مفید و گسترش روابط دو کشور را به نفع هر دو طرف دانست و افزود : ایران دارای انرژی و طبیعت بکر، جنگل ، سواحل دریا ، رودخانه و کوه است و تجربه ایتالیا در کنار موقعیت بی نظیر ایران می تواند توسعه شهرهای ایران بویژه ساری را سرعت ببخشد.
 
مورانیو از ایتالیا به عنوان هشت کشور برتر دنیا در حوزه توسعه شهری و صنعتی نام برد و گفت: ایران می تواند قطب توسعه ای صنعتی ، گردشگری و کشاورزی خاورمیانه شود.
 
وی با بیان اینکه ایتالیا همکاری و مشارکت خود را با ایران شروع کرده است ، افزود : قبل از سفر این هیات به ساری ، نشست های تخصصی را با سرمایه گذاران ایتالیا برگزار کردیم و آنان قبول کردند که ما با هدف بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری و مهیا کردن زمینه مشارکت، به ایران سفر کنیم.
 
شهردار مونته سیلوانو با بیان اینکه در دو روز سفر خود به ساری دستاوردهای خوبی داشت ، گفت : سرمایه گذاران ایتالیا در حوزه گردشگری سلامت با داشتن تجربیات بالا آماده مشارکت هستند. 
وی وعده داد که در دو ماه آینده هیاتی از گردشگران و سرمایه گذاران را از ایتالیا به شهر ساری خواهد آورد.
 
مونته سیلوانو ( Montesilvano) شهری در استان پسکارای ایتالیاست که 23 کیلومترمربع مساحت و 45٬845 نفر جمعیت دارد و پنج متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.