مشاور عالی وزیر بهداشت عنوان کرد؛

تشریح روش های سرمایه گذاری در حوزه سلامت ایران

تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ماه ۱۳۹۴

مشاور عالی وزیر بهداشت در امور اقتصادی، در دیدار با رئیس و اعضای اتحادیه بیمارستان سازان در ایتالیا، روش ها و فرمول های سرمایه گذاری در حوزه سلامت ایران را تشریح کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر داوود دانش جعفری که شب گذشته به همراه وزیر بهداشت با رئیس اتحادیه بیمارستان سازان ایتالیا دیدار کرد، با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در ایران، طبق روش های مرسوم در دنیا، کار می کنیم، افزود: در یکی از این روش ها، سرمایه گذار خود مبادرت به خرید زمین، ساخت بیمارستان و بهره برداری از آن می کند و تعرفه آن نیز توسط وزارت بهداشت و همانند بیمارستان های خصوصی، مشخص می شود.
 
وی افزود: همچنین سرمایه گذاران می توانند پس از بهره برداری از بیمارستان، با توجه به نیاز کشور ما به توریسم سلامت، آن را در این حوزه قرار دهند.
 
دانش جعفری با بیان اینکه ۲۵ درصد از بیمارستان های ایران متعلق به بخش خصوصی است گفت: در برخی موارد ممکن است تعرفه بیمارستان های خصوصی مانند خیریه ها و یا غیر انتفاعی ها معادل تعرفه دولتی محاسبه شود که در این شرایط ما امتیازاتی را به منظور سودآور بودن بیمارستان ها می دهیم.
 
وی با اشاره به وجود مدل های سرمایه گذاری مشترک بخش دولتی و خصوصی (PPP) در ایران، خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه بخش خصوصی در زمینی که متعلق به دولت است اقدام به ساخت مرکز درمانی می کند و پس از ساخت، آن را لیزینگ و به بخش دولتی منتقل می کند(فرمول BLT)
 
مشاور عالی وزیر بهداشت در امور اقتصادی افزود: در یکی از فرمول های سرمایه گذاری(BOO)، دولت از بخش خصوصی، خرید خدمت می کند که می تواند شامل مواردی مانند دستگاه های سی تی اسکن، ام آر آی، دیالیز، آنژیوگرافی و مراکز جامع خدمات سلامت باشد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.