آغاز گردشگری فضایی چین با سفر به لایه استراتوسفر

تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۵

با اجرای نخستین طرح گردشگری فضایی درچین، گردشگران می‌توانند با استفاده از فناوری‌های فضایی به لبه استراتوسفر پرواز کرده و با چترنجات به زمین بازگردند. 
 
یک کمپانی چینی قصد دارد تا برنامه‌ریزی برای سفر به لبه لایه استراتوسفر وسپس فرود با چتر نجات، برای گردشگران بازار تازه‌ای در صنعت گردشگری خود ایجاد کند.
 
به گزارش چاینا دیلی، شرکت فناوری‌های فضایی چینJHY  یا Space Vision اعلام کرده است که به زودی آزمایش تجهیزات فضایی خود را در ماه‌های آینده آغاز می کند و درمرحله بعدی کار ثبت‌نام از داوطلبان برای فرود با چترهای نجات این شرکت انجام می‌شود.
 
تاکنون سه نفر نخست از داوطلبانی که برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند که شامل یک کارآفرین، یک قهرمان چترنجات زن و یک مهندس هواپیما هستن این داوطلبان با پوشیدن یک لباس ویژه و با استفاده از بالون‌هایی با فناوری‌های برتر روز، تا لایه استراتوسفر در جو زمین بالا می‌روند و پیش از پرش از آن و به منظور فرود امن به زمین از چتر نجات استفاده می‌کنند.
 
خبرگزاری میراث فرهنگی در ادامه این گزارش مطرح کرد: هزینه مالی هر سفر فضایی با چتر نجات بالغ بر 77 هزار دلار امریکا برای هر فرد برآورد شده است.
 
با توجه به اینکه ارتفاع تعیین شده برای بالون‌ها در این برنامه سفر فضایی هنوز فاش نشده است،"جیانگ فنگ" بنیانگذار و مدیر شرکت فضایی Space Vision ابراز امیدواری کرده است که این طرح ماجراجویانه و سرمایه‌گذاری در این بخش راه را برای فرصت‌های بهتر در گردشگری فضایی هموار کند.
 
وی افزود: امیدوارم که این تلاش‌ها با اجرای پرش با چتر نجات از فضا، به رشد تجارت داخلی در صنعت هوافضای چین کمک کند و به تدریج راهی رابرای سفر عموم مردم به فضا فراهم کند.
 
هواکره از ۵ پنج لایه به نام‌های تروپوسفر، استراتوسفر، مزوسفر، ترموسفر و اگزوسفر تشکیل شده‌است و لایه استراتوسفر در فاصله 12 تا 50 کیلومتری سطح زمین قرار دارد.
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.