در پی رشد صادرات مبلمان در سه ماهه نخست امسال:

انتقال تجربیات تولید و بازاریابی ایتالیا در صنعت مبلمان خانگی

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۵

مدیرکل دفتر صادرات کالای سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال صادرات صنعت مبلمان، دکوراسیون اداری و منزل و یراق‌آلات به 3.6 میلیون دلار رسیده است، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 33.3 درصد رشد کرده است.
 
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمود بازاری با اشاره به رشد صادرات مبلمان در سه ماه نخست سال جاری گفت: اگرچه ما در سال جاری رشد 33 درصدی را در صادرات صنعت مبلمان تجربه کرده‌ایم اما این میزان صادرات متناسب با ظرفیت‌های کشورمان نیست. 
 
وی با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل (هافکس)، اظهار داشت: صنعت مبلمان کشور در کنار بکارگیری روش‌های جدید فروش و بازاریابی برای صادرات محصولات خود، باید به طراحی‌های جدید تولید متناسب با ذائقه خریدار خارجی و همچنین مدیریت هزینه‌های تولید توجه کند تا بتواند به صورت هدفمندتری در عرصه‌های بین‌المللی حضور یابد. 
 
بازاری افزود: هنوز صنعت مبلمان خانگی به مصارف داخلی چسبندگی دارد که این موضوع به نوبه خود از عوامل آسیب‌زننده به این صنعت است. 
 
به گفته وی استفاده از تجربه خوشه‌های صنعتی ـ صادراتی کشورهای رقیب، طراحی شبکه‌های توزیع و خدمات پس از فروش در بازارهای جهانی و حضور مستمر در رویدادهای نمایشگاهی کشورهای مختلف، به رونق و تحرک صنعت مبلمان خانگی کشورمان می‌انجامد. 
 
مدیرکل دفتر صادرات کالا در عین حال اضافه کرد: انتقال تجربیات عملیات تولید و بازاریابی کشوری نظیر ایتالیا در صنعت مبلمان خانگی به داخل کشور بسیار مهم است و اشتراکات سرمایه و تولید بین فعالان ایران و ایتالیا به افزایش ظرفیت‌های فعال تولیدی و صادراتی محصولات و ارتقاء و استحکام نشان‌های مطرح کشور کمک خواهد کرد. 
 
بازاری در مورد موانع اصلی توسعه صادرات مبلمان، اظهار داشت: تامین مواد اولیه مهمترین مسئله است که اگر برطرف شود بسترهای مناسب رقابت با محصولات خارجی به خصوص محصولات چینی و ترکیه‌ای فراهم خواهد شد. 
 
وی اضافه کرد:  فرسودگی و استهلاک ماشین‌آلات این صنعت،‌ عدم رعایت کیفیت مناسب مصنوعات چوبی‌، عدم آموزش کافی کارگران صنایع مصنوعات چوبی‌، ناآگاهی از بازارهای هدف، حضور قدرتمند رقبایی مانند چین ، ترکیه و حاکم بودن ساختار سنتی‌ در صنایع تولیدی چوب و مبلمان کشور از دیگر مشکلات این صنعت به شمار می‌رود. 
 
این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت در پایان بر برنامه‌ریزی نظام‌مند و استراتژی تشکیلاتی از سوی تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت مبلمان تاکید کرد و افزود: صنعت مبلمان کشور می‌تواند نه تنها بازارهای مبل منطقه، بلکه بازارهای اتحادیه‌ اروپا را هم در دست بگیرد. 
 
براساس این گزارش، بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان با حضور 310 شرکت داخلی و 5 شرکت خارجی از دو کشور ترکیه و لبنان 13 تا 16 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.