نشست امروز رهبران آلمان، ایتالیا و فرانسه درباره آینده اتحادیه اروپا

تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ماه ۱۳۹۵

 

رهبران آلمان، ایتالیا و فرانسه امروز (دوشنبه) در ایتالیا درباره چگونگی متحد نگهداشتن اتحادیه اروپا با یکدیگر دیدار می‌کنند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این دومین دور از این مذاکرات از زمان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در سال جاری میلادی محسوب می‌شود.
 
ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا میزبان آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در ناپل ایتالیات است. این نشست پیش از نشست سپتامبر اتحادیه اروپا درباره پیامدها و موارد مربوط به بریگزیت برگزار می‌شود.
 
رنتزی روز یکشنبه گفت: رهبران آلمان و فرانسه برای بررسی وضعیت اتحادیه اروپا و چگونگی متحد نگهداشتن اتحادیه پس از خروج انگلیس امروز با من دیدار می‌کنند. این دیدار بسیار ضروری است. راه اندازی مجدد اروپا یک بازی کاملا باز است که باید همه در آن شرکت داشته باشند.
 
مقام‌ها در بروکسل و برلین نگران این هستند که رای گیری ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی به رفراندوم در هلند برای خروج یا ماندن در اتحادیه اروپا منجر شود.
 
یکی از منابع دیپلماتیک فرانسه گفت:‌ هدف از نشست امروز نشان دادن اتحاد سه کشور بزرگ اروپایی است نه ایجاد یک کلوب ویژه. هدف ما ایجاد شرایط برای نشست براتیسلاوا، اسلواکی در سپتامبر ۲۰۱۶ است. رنتزی به دنبال کنترل بیشتر ایتالیا درباره آینده اتحادیه اروپاست.
 
یکی از دیپلمات‌های اتحادیه اروپا گفت:‌ هدف این سه تن در وهله نخست باید تثبیت و حفظ وضعیت کنونی و جلوگیری از جدایی بعدی و خروج سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد.
 
روسای آلمان، فرانسه و ایتالیا همچنین بر عرشه ناو هواپیمابر گاریبالدی حضور خواهند داشت و در یک نشست خبری مطالبی را بیان می‌کنند.
 
این ناوهواپیمابر در ناوگان دریایی "سوفیا" اتحادیه اروپا در دریای مدیترانه است.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.