نخستین خط تولید انبوه ماده معدنی بوهمیت افتتاح می‌شود

تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ماه ۱۳۹۵

 

نخستین خط تولید ماده معدنی بوهمیت در ایران، روز چهارشنبه سوم شهریور ماه سال جاری و همزمان با هفته دولت، با حضور مهدی کرباسیان رییس هیات‌عامل ایمیدرو افتتاح می‌شود.

طرح تولید بوهمیت، در دو سال گذشته در مرکز تحقیقات کاربرد مواد معدنی غرب کشور (آذر شهر)،‌ در حال مطالعه و پیگیری بود که پس از تولید اولیه این محصول در مقیاس آزمایشگاهی (ALOOH.H2O)، مرحله امکان سنجی تولید این ماده در مقیاس صنعتی، در سال گذشته به پایان رسید.

پس از ارسال گزارش این طرح به ایمیدرو و کسب موافقت کمیته سرمایه‌گذاری این سازمان برای تامین مالی، اقدامات اساسی در این طرح آغاز شد.

تاکنون تمام نیاز کشور به بوهمیت از خارج کشور وارد می‌شده است و اکنون برای نخستین بار پژوهشگران داخلی در مرکز تحقیقات آذرشهر (وابسته به ایمیدرو) به دانش تولید این ماده با ارزش معدنی، دست یافته‌اند. ایمیدرو طی سه سال اخیر برنامه تولید این نوع مواد معدنی را در راستای اقتصاد مقاومتی اجرایی کرده است.

پودر بوهمیت که پودر پایه برای تولید محصولات کاتالیستی است در صنایع مختلف به عنوان ماده‌ای دیرگداز و جاذب رطوبت، کاربرد وسیعی دارد. تولید این ماده، ارزش افزده بسیار بالای هم در داخل کشور ایجاد می‌کند. مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد، تولید صنعتی بوهمیت از نرخ بالای بازگشت سرمایه برخوردار است.

مرکز تحقیقات کاربردی مواد معدنی غرب کشور،‌ این دستاورد را با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت حاصل کرده است.

منبع: ایمیدرو

l

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.