مجبوریم گردشگر کمتری از ایتالیا به ایران بیاوریم

تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ماه ۱۳۹۵

 

نماینده دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در ایتالیا با انتقاد به زیرساخت‌های ضعیف اقامتی در ایران که مانع پاسخگویی به شمار زیاد متقاضیان سفر به کشورمان شده است، گفت: نمی‌توانیم پاسخگوی حجم زیاد درخواست‌ها باشیم و از دولت می‌خواهیم تدبیر عاجلی در این‌باره بیاندیشد.
 
عباس داوودی که مدیریت یک آژانس گردشگری را در ایتالیا به عهده دارد، تابستان امسال سفر جمعی از توراپراتورهای این کشور را به ایران ترتیب داد تا تابوی سفرهای فصلی گردشگران خارجی را بشکند، زمانی که فقط به پاییز و بهار محدود شده است.
 
او، این راه حل را برای جبران خلاء اسکان مسافران در هتل‌های استاندارد و مناسب ایرانی در نظر گرفته و حالا امیدوار است دیگر فعالان گردشگری ایران نیز از چنین شیوه‌ای برای جبران کاستی‌ها بهره ببرند.
 
داوودی با انتقاد به کمبود هتل‌های با کیفیت در شهرهایی چون اصفهان به ایسنا، گفت: از اول مهرماه حجم زیادی از گردشگران خارجی به ایران وارد می‌شوند، اما در سراسر کشور به خصوص در اصفهان نمی‌توانیم پاسخگوی همه درخواست‌ها باشیم. از دولت می‌خواهیم در این رابطه اقدامی کند، چون با توجه به حجم درخواست‌ها از این به بعد همواره با ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش تقاضای ورود گردشگر مواجه خواهیم شد، ولی به دلیل نبودِ زیرساخت امکان پاسخگویی به تمام درخواست‌ها را نداریم.
 
وی ادامه داد: ما در تمام نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری حضور داریم و سعی می‌کنیم مناطق کمتر شناخته شده را معرفی کنیم و هربار شاهد استقبال پرشورتر مردم از سفر به ایران هستیم، اما ناچاریم بسیاری از درخواست‌ها را رد کنیم، چون با کمبود فضای اقامتی مناسب مواجهیم.
 
نماینده دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در ایتالیا درباره راه‌حل برون‌رفت از این شرایط، گفت: ما فقط می‌توانیم مشکلات را مطرح کنیم، اما دولت می‌تواند با ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی، موظف کردن بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری و هتل‌سازی و هر کار دیگری که از دستش برمی‌آید، هرچه سریع‌تر گردشگری را از این وضع خلاص کند.
 
وی اضافه کرد: البته ما هم در این مدت سعی کردیم سفر گردشگران خارجی به ایران را از حالت فصلی خارجی کنیم و سفر را در کل سال، گسترش دهیم و امیدواریم سایر همکاران برای جبران خلاء موجود نیز از این روش استفاده کنند، هرچند باور داریم اجرای چنین راه‌حل‌هایی به تنهایی کفایت نمی‌کند، چون ما با مشکلات متعددی در گردشگری مواجهیم و به همیاری مقامات ایرانی نیاز داریم.
 
داوودی یادآور شد: گردشگری تنها صنعتی بود که در زمان رکود اقتصادی به دلیل وابستگی هزاران صنعت دیگر به آن، همواره درحال توسعه و پیشرفت بود. از سوی دیگر، قابلیت ایجاد سالانه میلیون‌ها شغل را دارد. کشور ما نیز ظرفیت زیادی در این بخش دارد و می‌تواند جزو پنج مقصد اول گردشگری دنیا باشد، ولی متاسفانه زیرساخت‌ها این اجازه را نمی‌دهد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.