سرمایه‌گذاری مشترک ایران و ایتالیا برای تولید شیرآلات هوشمند صنعت نفت

تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ماه ۱۳۹۵

نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به بهره برداری می‌رسد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان گسترش، باباخانی رئیس هیات مدیره یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان گسترش گفت: همزمان با سال اقتصاد مقاومتی، نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع راهبردی نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع سنگین با صرف 4 میلیون یورو هزینه ارزی و ١٩0 میلیارد ریال در شهرک صنعتی شمش آباد آماده بهره بردارى است.
 
وی افزود: این کارخانه با سرمایه گذاری خارجی و مشارکت ایران و دو شرکت معتبر آلمانی و ایتالیایی ضمن انتقال تکنولوژی طراحی و با تاکید بر استفاده از حداکثر توان داخلی قطعه سازان قادر است در سال اول حدود 60 میلیون یورو انواع شیرآلات کنترلی در ابعاد  و اندازه های مختلف تا ٥٦ اینچ و مطابق با استانداردهاى اروپایى و با کاربردهاى مختلف تولید کند.
 
باباخانی با بیان اینکه تا پیش از این، تمام نیاز داخل از طریق واردات تأمین می‌شد، گفت: تولید این میزان شیرآلات کنترلی در داخل، سالانه حدود 30 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در پی خواهد داشت و میزان وابستگی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع سنگین به واردات این تجهیزات حساس و راهبردی به میزان زیادی کاهش می یابد.
 
به گفته وی، با راه اندازی این کارخانه برای حدود ٤00 نفر از متخصصان و جوانان جویای کار کشور به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال مولد ایجاد می شود.
 
وی تصریح کرد: این مجموعه که اولین کارخانه تولیدکننده شیرآلات کنترلی در این سطح از انتقال تکنولوژی در ایران و منطقه نفت خیز خلیج فارس محسوب می شود، قادر است سطح کیفی کارخانه های قدیمی تولید شیرآلات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور را ارتقاء دهد و  محصولات آنها را استانداردسازی کند.
 
باباخانی، بومی سازی فناوری نوین تولید این محصولات و امکان صادرات حدود 20 درصد محصولات تولیدی، گارانتی محصولات به میزان شش ماه بیشتر از کارخانه مادر این مجموعه در ایتالیا و خدمات پس از فروش سریع و گسترده و ارزان به مدت 10 سال را از دیگر مزایای احداث این کارخانه در کشور عنوان کرد.
 
وی تأکید کرد: شیرآلات کنترلی ساخت کارخانه نیک گستر به عنوان بخشی از قطعات حساس صنایع نفت و گاز و پتروشیمی شناخته می شوند و می توانند نقش مهمی در تسریع پروژه های در حال اجرا و همچنین کاهش زمان تعمیرات در دوره بهره برداری داشته باشند.
 
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.