با امضای قرارداد بین ایران و اسپارکل

ایران نقطه استراتژیک ایتالیا در ترانزیت داده خاورمیانه شد

تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ماه ۱۳۹۵

 

قرارداد بین شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت ایتالیایی اسپارکل امضاء شد تا در راستای این قرارداد پاپ بین‌المللی این شرکت در ایران تجهیز و به بهره‌برداری برسد.

 
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، عصر امروز در حاشیه همایش ایران کانکت 2016 قرارداد بین شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت ایتالیایی اسپارکل امضاء شد تا در راستای این قرارداد پاپ بین‌المللی این شرکت در ایران تجهیز و به بهره‌برداری برسد.
 
محمد جواد آذری جهرمی با اشاره به اینکه مذاکرات تجاری درصدد انجام است اظهار کرد: تلکام ایتالیا در نظر دارد تا نود بین‌المللی خود را در تهران راه‌اندازی کند تا کشورهای همسایه از این پس ترانزیت خود را از تهران انجام دهند. با استفاده از این پاپ ظرفیت ترانزیتی در تهران و در نقطه‌ای که به این شرکت ایتالیایی اختصاص می‌دهیم به آی پی جهانی متصل می‌شود و کشورهای همسایه اعم از ارمنستان،‌ ترکیه، آذربایجان‌ و ... می‌توانند تبادلات ترافیکی خود را از این طریق و با استفاده از این نقطه ترانزیتی در تهران انجام دهند.
 
معاون وزیر ارتباطات افزود: این قرارداد جزو اولیتهای ما در زمینه پاپ بین‌المللی است و با شرکتهای دیگری نیز تفاهمهایی در این خصوص خواهیم داشت.
 
وی افزود: بعد از استقرار این پاپ در ایران به سراغ بازاریابی ظرفیت ترانزیت می‌رویم و در آینده نه چندان دوری سرویس‌دهی خوبی به کشورهای همسایه آغاز خواهیم کرد.
 
آذری جهرمی در ارتباط با مبلغ این قرارداد اظهار کرد: این شرکت که یکی از سرویس دهندگان T1 ایتالیا است مکان خاصی را در تهران در اختیار می‌گیرد و سرویسهای خود را روی آن قرار می‌دهد اما بعد از استقرار زمینه مذاکرات بر سر اعداد و ارقام این قرارداد انتخاب می‌شود.
 
آلساندرو تالوتا مدیر عامل اسپارکل نیز در این مراسم در ارتباط با اینکه چرا ایران را برای استقرار پاپ انتخاب کرده‌اند گفت:‌ قطعا با توجه به اینکه حجم ترافیک در منطقه در حال زیاد شدن است و ایران یکی از کشورهای کلیدی در زمینه تبادل و ترانزیت داده است این همکاری و قرارداد می‌تواند برای ما ارزشمند باشد.
 
وی افزود: ماموریت ما توزیع سرعت اینترنت و ترافیک بین‌الملل است و به تهران به عنوان یک هاب بین‌المللی نگاه می‌کنیم و لذا می‌توانیم در‌ آینده سهم بازار خوبی از فعالیت در این کشور داشته باشیم.
 
آذری جهرمی با اشاره به اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت مکلف است کالوکیشن در اختیار این سرویس‌دهنده بین‌المللی قرار دهد، تصریح کرد: با حضور این پاپ بین‌المللی شبکه‌های توزیع محتوا می‌توانند وارد ایران شده و در کنار آن حضور پیدا کنند لذا اینطور می‌گویم که در کنار آب، آبادی ایجاد می‌شود ولی با این حساب امیدواریم یکی دو سرویس‌دهنده دیگر نیز داشته باشیم. با راه‌اندازی این سرویس در کشورمان تاخیر ارتباطات بین‌المللی و کشورهای همسایه تا 40 میلی‌ثانیه کاهش یا به عبارتی کیفیت ارتباطات بهبود پیدا می‌کند و لازم است که این را بگویم که کشورهای شرقی یکی از متمایل‌ترین به استفاده از این ظرفیت هستند.
 
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه مسیر ایجاد شده در حال بازاریابی است، در پاسخ به سؤال تسنیم مبنی بر اینکه آیا ممکن است از ظرفیت ایجاد شده برای ارتقاء ظرفیت نقطه تبادل ترافیک بین‌الملل زیرساخت در چابهار نیز استفاده شود، گفت: در زمینه هاب بین‌المللی چابهار در مراحل عقد قرارداد با شرکتهای خارجی هستیم و لذا در ارتباط با سؤال شما باید بگویم که پاپ تهران مقدمه چابهار خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه ظرفیت پاپ تهران 100 ترابیت بر ثانیه خواهد بود و این ظرفیت از مسیر کانال سوئز برقرار می‌شود، گفت: امیدواریم تا میزان 10 درصد از این ظرفیت را برای منطقه چابهار جذب داشته باشیم که با این حساب از ظرفیت قرارداد کنونی حدود 10 ترابیت بر ثانیه از مسیر فیبرهای نوری به ظرفیت چابهار اضافه خواهد شد هر چند که این ظرفیت در آینده باید به 20 تا 30 برابر ارتقاء یابد.
 
آذری جهرمی در پاسخ به این سؤال که آیا پیش از راه‌اندازی این سرویس در ایران کشورهای دیگری در منطقه نیز صاحب پاپ بین‌المللی شده‌اند، تصریح کرد: پاپ تبادل اطلاعات را انجام می‌دهد و در منطقه ما امارات، عمان و استانبول دارای پاپ هستند که شاید وضعیت استانبول در حال حاضر بر اساس استانداردها مناسب نباشد. در جنوب ایران نیز اگر تا پیش از این قرار بود به کشورهای اروپایی همسایه شمالی و شرقی ایران وصل شوند باید از مسیرهای فیبری عمان یا امارات استفاده می‌کردند تا ترانزیت برقرار شود که هزینه بالایی داشت اما با راه‌اندازی این قابلیت در کشورمان ترانزیت به تهران و از آنجا مسیردهی ارسال خواهد شد.
 
معاون وزیر ارتباطات افزود: تا پیش از این چنین اقدامی را کشورهای اروپایی نیز انجام می‌دادند که باعث شد کیفیت سهم محتوای منطقه کاهش یابد اما اکنون این چالش با پاپ بین‌المللی ایران رفع خواهد شد.
 
وی خاطر نشان کرد: این موضوع وقتی چشمگیر می‌شود که سرویسهای ویدئویی با رشد قابل توجهی در حوزه ترانزیت و بهره‌برداری مواجه شوند و ظرفیت خوبی برای آنها حاصل گردد.
 
 
از دست ندهید:
 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری         

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.