وزارت صنعت اعلام کرد:

پیشنهاد ایتالیا برای مشارکت در فولاد و آلومینیوم ایران

تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۴

در آستانه سفر رئیس جمهور به ایتالیا، دو شرکت بزرگ این کشور پیشنهاد ۴ میلیارد یورویی برای مشارکت در اجرای طرح‌های فولاد و آلومینیوم در ایران را ارایه کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مدیران عامل دو غول بزرگ فولادی و آلومینیوم ایتالیا در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد ۴ میلیارد یورویی برای مشارکت در اجرای طرح‌های فولاد و آلومنیوم را ارایه و اعلام کردند که این برنامه در راستای گسترش روابط اقتصادی ایران و ایتالیا محسوب می شود.
 
شرکت‌های دانیلی و فاتا در ۲۵ سال اخیر در ایران طرح‌هایی در بخش‌های فولاد و آلومینیوم به صورت ای. پی. سی. اف (طراحی، ‌ تامین و خرید تجهیزات، ‌ اجرا و تامین مالی) به اجرا درآورده اند و اکنون با توجه به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی و ایجاد زمینه های بسط روابط اقتصادی با کشورهای دنیا، ‌خواهان سرمایه گذاری در طرح‌های معدنی و صنایع معدنی ایران شده اند.
 
با نهایی شدن تفاهمنامه مربوطه، قرار است دو طرف با تاسیس شرکت مشترک، یک طرح ۶.۵ میلیون تنی تولید گندله سنگ آهن و یک طرح ۳ میلیون تنی آهن اسفنجی در ایران به اجرا درآورند. میزان سرمایه گذاری طرف ایتالیایی ۶۰ درصد و ایمیدرو ۴۰ درصد خواهد بود.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.