ایتالیا و ترکیه مشتریان گندم ایرانی

تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ماه ۱۳۹۵

کمتر از یک ماه تا پایان فصل برداشت و خرید تضمینی گندم به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی باقی مانده که بیش از ۵۰ درصد مطالبات کشاورزان بابت فروش گندم به دولت باقی مانده است اما معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که از فردا - شنبه - مطالبات کشاورزان در مراحل مختلف پرداخت می‌شود. همچنین وزیر کشاورزی برای صادرات گندم و آرد مجوز داده است.
 
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علی قنبری - مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی - اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت و خرید تضمینی گندم حدود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن از این محصول به ارزش ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که تاکنون ۷۳۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و گندم‌کاران حدود ۷۲۰۰ میلیارد تومان از دولت طلبکار هستند.
 
وی افزود: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته و تأمین اعتبارات برای پرداخت بهای گندم خریداری شده کشاورزان از فردا (شنبه) ۱۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران پرداخت می‌شود و یکشنبه (پس فردا) از طریق فروش اوراق سلف موازی گندم ۱۴۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز از مطالبات کشاورزان پرداخت خواهد شد.
 
قنبری تأکید کرد: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته و با توجه به اصلاح تبصره ۳۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ تا اواسط مهرماه یعنی پیش از اتمام فصل برداشت گندم مطالبات کشاورزان پرداخت می‌شود.
 
ایتالیا و ترکیه مشتریان گندم ایرانی
 
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی همچنین در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای صادرات گندم مازاد تولید شده اظهار کرد: با توجه به تولید مازاد انواع گندم دروم و معمولی برنامه‌ریزی‌های مناسبی برای صادرات آن صورت گرفت چرا که هم اکنون بیش از ۸۰۰ هزار تن گندم دروم از کشاورزان خریداری شد که قابل رقابت با بهترین نمونه‌های مشابه خود در دنیاست.
 
قنبری اضافه کرد: بر این اساس وزیر جهاد کشاورزی مجوز داد تا بتوانیم گندم دروم و آرد تولید شده از گندم معمولی را به کشورهای مختلف صادر کنیم که در این میان کشورهایی مانند ایتالیا و ترکیه برای تولید ماکارونی به گندم ایران نیاز دارند و این محصول می‌تواند به چنین کشورهایی صادر شود.
 
وی ادامه داد: از آنجاکه صادرات گندم نرم (معمولی) به مصوبه دولتی نیاز دارد، وزیر جهاد کشاورزی مجوز داد تا بتوانیم آرد تولید شده از گندم معمولی را به کشورهای دیگر صادر کنیم که در این راستا ضمن فعال کردن ظرفیت‌های خالی کارخانه‌های تولیدکننده آرد می‌توانیم با ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری بیشتر این محصول ثانویه را به کشورهای مختلف صادر کنیم و از صادرات گندم به عنوان یک محصول خام جلوگیری کنیم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: یکی از برنامه‌های جدی دولت و وزارت جهاد کشاورزی حمایت از کشاورزان در مراحل مختلف کاشت، داشت و برداشت است که در این راستا از گندم‌کاران به شدت حمایت می‌کنیم و خرید تضمینی این محصول را که بسیار بالاتر از نرخ‌های جهانی است ادامه می‌دهیم تا کشاورزان بتوانند مجددا در سال‌های آینده خودکفایی گندم را به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی و قوت غالب مردم ادامه دهند.
 
جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی رم که با «فروشنده» اصغر فرهادی افتتاح می‌شود، برنامه‌ی بزرگداشت «مستقل ‌های ایرانی» را برگزار می‌کند.
 
خبرگزاری ایسنا: جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی رم که با «فروشنده» اصغر فرهادی افتتاح می‌شود، برنامه‌ی بزرگداشت «مستقل ‌های ایرانی» را برگزار می‌کند.
 
 
هفدهمین جشنواره‌ی فیلم‌های آسیایی رم که به «آسیاتیکا» معروف است، از 27 شهریور تا 11 مهر در کشور ایتالیا برپا خواهد شد و فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی به عنوان فیلم افتتاحیه‌ی جشنواره روی پرده می‌رود و فیلم «والدراما» ساخته عباس امینی نیز در بخش مسابقه‌ی این رویداد به نمایش درخواهد آمد.
 
این جشنواره در بخش بزرگداشت عباس کیارستمی، فیلم «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان را به نمایش می‌گذارد و بخش دیگری را هم به بزرگداشت «مستقل‌های ایرانی» اختصاص داده است.
 
«مستقل‌های ایرانی» که امسال بیستمین سال فعالیت خود را ادامه می‌دهد، به عنوان اولین حرکت در بخش خصوصی سینمای ایران در حوزه‌ی عرضه و پخش بین‌المللی فیلم‌های ایرانی توسط محمد اطبایی در سال 1376 شروع به فعالیت کرد و امسال در این برنامه‌ی بزرگداشت، سه فیلم «پذیرایی ساده» ساخته‌ی مانی حقیقی، «ماهی و گربه» ساخته‌ی شهرام مکری و «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان با حضور محمد اطبایی به نمایش درخواهند آمد.
 
پیش از این جشنواره‌ی فیلم کشورهای اسلامی منار صوفیه در دی ماه 1393 با هفت عنوان فیلم و جشنواره فیلم های اسیایی وزول نیز با هفت عنوان فیلم در بهمن ماه سال 1393 برنامه‌های بزرگداشت «مستقل‌های ایرانی» را برپا داشته بودند و امسال نیز دومین جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی زوریخ با هفت عنوان فیلم از 6 تا 12 خرداد ماه برنامه‌ی مشابهی را ترتیب داد. پس از آن نیز آرشیو ملی فیلم هند و نتپک در شهر پونا برنامه‌ی بزرگداشت «مستقل‌های ایرانی» را با 13 فیلم «لطفا مزاحم نشوید» (محسن عبدالوهاب)، «روز روشن» (حسین شهابی)، «عصبانی نیستم!» (رضا درمیشیان)، «ماهی و گربه» (شهرام مکری)، «خانه پدری» (کیانوش عیاری)، «احتمال باران اسیدی» (بهتاش صناعی‌ها)، «ورود آقایان ممنوع» (رامبد جوان)، «مرگ ماهی» (روح الله حجازی)، «پله آخر» (علی مصفا)، «بهمن» (مرتضی فرشباف)، «پذیرایی ساده» (مانی حقیقی)، «من دیگو مارادونا نیستم» (بهرام توکلی) و «ملبورن» (نیما جاویدی) از 11 تا 14 تیر ماه برگزار کرد.
 
همچنین موسسه هبیتاتو نتپک از 19 مرداد تا 6 شهریورماه با 6 فیلم «روز روشن» (حسین شهابی)، «عصبانی نیستم!» (رضا درمیشیان)، «خانه پدری» (کیانوش عیاری)، «احتمال باران اسیدی» (بهتاش صناعی‌ها)، «ورود آقایان ممنوع» (رامبد جوان) و «ملبورن» (نیما جاویدی) برنامه‌ی بزرگداشت «مستقل‌های ایرانی» را در دهلی‌ نو ادامه داد.
 
این برنامه‌های بزرگداشت در سال جاری میلادی و سال آینده ادامه خواهد داشت.
 
«مستقل‌های ایرانی» تاکنون سینماگران ایرانی بسیاری را در عرصه‌های جهانی معرفی کرده که می توان از منیژه جکمت، مانی حقیقی، علی مصفا، شهرام مکری، فردین صاحب زمانی، رضا درمیشیان، حسین شهابی، محسن عبدالوهاب، نیما جاویدی، بهتاش صناعی‌ها و... نام برد.
 
از دست ندهید:
 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.