آمارهای گمرک خبر می‌دهند؛

ایتالیا مهمترین خریدار کالای ایرانی

تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ماه ۱۳۹۵

صادرات غیرنفتی ایران به اروپا در ۵ ماهه ابتدایی سال جاری با ۲۱ درصد رشد، به ۶۴۳ میلیون و ۳۳۳ هزار دلار رسیده که بر این اساس، ایتالیا از جمله مهمترین خریداران کالاهای ایرانی بوده است.
 
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات غیرنفتی ایران به اتحادیه اروپا در پنج ماهه ابتدای سال‌جاری، به ۶۴۳ میلیون و ۳۳۳ هزار دلار رسیده که این میزان ۱۰۹ میلیون و ۵۳۳ هزار دلار بیشتر از مدت مشابه سال قبل است. صادرات غیرنفتی ایران به اروپا در پنج ماهه ابتدایی سال گذشته، ۵۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بود که این میزان ۲۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.
 
در سال‌های تحریم، صادرات به اروپا کاهش یافته بود؛ اما در ماه‌های اخیر روابط تجاری میان ایران و کشورهای اروپایی روند صعودی را در پیش گرفته است. کشور ایتالیا مهم‌ترین خریدار کالاهای ایرانی در اروپا است، به طوری که در پنج ماه نخست سال ۱۳۹۵، صادرات ایران به این کشور ۲۶۱ میلیون و ۵۱۷ هزار دلار بوده؛ به نحوی که در مدت مشابه سال ۹۴ صادرات ایران به این کشور ۲۲۶ میلیون دلار است.
 
کشور ایتالیا در رتبه دوازدهم کشورهای هدف صادراتی ایران قرار گرفته و صادرات به این کشور، طی این مدت به میزان ۱۵ و ۷۶ صدم درصد رشد داشته است، از کشورهای اروپایی دیگر که صادرات ایران به آنها رشد داشته است، می‌توان به اسپانیا اشاره کرد، کشور اسپانیا در پنج ماهه نخست سال‌جاری بیش از ۱۴۹ میلیون دلار کالای ایرانی خریداری کرده است و در ردیف پانزدهمین کشورهای هدف صادراتی ایران جای دارد؛ در حالی که این میزان در مدت مشابه سال ۹۴ به ارزش ۱۱۷ میلیون و ۶۴۲ هزار دلار بوده که از لحاظ ارزش ۲۵ و ۶۷ صدم درصد افزایش داشته است.
 
کشور آلمان رتبه سوم از بازار صادرات ایران را از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارد به طوری طی پنج ماهه اول سال‌جاری بیش از ۱۰۹ میلیون دلار کالا از ایران به این کشور صادر شده است در حالی که کشور آلمان در مدت مشابه سال ۹۴ بیش از ۱۰۵ میلیون دلار کالا را خریداری کرده است که این میزان ۴ و ۵۲ صدم درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 
قابل ذکر است که کشور آلمان در ردیف هفدهم کشورهای هدف ایران در امر صادرات قرار دارد. این گزارش می‌افزاید صادرات کشورمان به بلژیک در پنج ماهه نخست سال ۹۵ به میزان ۳۷ میلیون و ۷۶۵ هزار دلار رسید که این میزان در مدت مشابه سال ۹۴ به ارزش ۱۴ میلیون و ۶۴۹ هزار دلار بود که کشور بلژیک به عنوان چهارمین کشور هدف صادراتی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که در مدت مذکور رشد ۱۰۰ درصدی را داشته است.
 
بنابر این گزارش، کشور لهستان رتبه پنجم از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارد به طوری که طی پنج ماهه اول سال‌جاری ۲۶ میلیون ۶۷۲ هزار دلار کالاهای ایرانی را خریداری کرده است در حالی که میزان واردات لهستان طی مدت مشابه سال ۹۴ به میزان ۷ میلیون و ۶۷۰ هزار دلار بوده که رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.
 
از دست ندهید:
 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.