در دیدار وزیر بهداشت با وزیر علوم ایتالیا تاکید شد؛

لزوم آغاز فصلی نوین در همکاری‌های علمی و تحقیقاتی ایران و ایتالیا

تاریخ انتشار : ۳۰ شهريور ماه ۱۳۹۴

در دیدار صبح امروز وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران و وزیر علوم ایتالیا در محل وزارت بهداشت، دو طرف بر لزوم گسترش همکاری‌های علمی و تحقیقاتی و تبادل تجربیات و همچنین ایجاد زمینه‌های نوین همکاری تاکید کردند.
 
به گزارش سرویس علمی ایسنا، خانم دکتر جیانینی، وزیر علوم کشور ایتالیا با دکتر هاشمی وزیر بهداشت کشورمان در محل وزارت بهداشت دیدار کرد.
 
در ابتدای این دیدار، دکتر هاشمی به تشریح سیستم آموزش پزشکی در ایران پرداخت و گفت: اگر چه نظام آموزش پزشکی در ایران از وزارت علوم مجزاست اما استاندارهای آموزش عالی به دقت در آن رعایت می‌شود و آزمون‌های این حوزه در سطح ملی و با استانداردهای بین‌المللی برگزار می‌شوند.
 
وی با تشکر از دولت ایتالیا به علت نقش موثری که برای رفع تحریم‌ها ایفا نموده است ابراز امیدواری کرد که بتوانیم از این فرصت پساتحریم برای گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف علمی و تحقیقاتی استفاده کنیم.
 
وزیر بهداشت کشور با اشاره به سوابق طولانی همکاری‌های مشترک دو کشور گفت: امیدوار هستم شاهد آن باشیم که همکاری‌ها میان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی دو کشور گسترش یابد.
 
وزیر علوم ایتالیا نیز در این دیدار گفت: ما در زمینه گسترش همکاری‌ها در دوران پساتحریم با شما هم‌صدا هستیم و امیدوارم بتوانیم فصل نوینی را در همکاری دو کشور رقم بزنیم.
 
خانم دکتر جیانینی نیز گزارشی از روند آموزش عالی کشورش ارائه کرد و گفت: در ایتالیا آموزش پزشکی در حوزه وزات علوم است اما حوزه بهداشت و درمان را وزارتخانه دیگری اداره می‌کند که حتما به وزیر بهداشت ایتالیا خواهم گفت که برای گسترش همکاری‌ها در زمینه بهداشت و درمان به ایران سفر کند.
 
وی یکی از زمینه‌های همکاری را حل مشکلات دانش‌آموختگان ایرانی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایتالیا عنوان کرد گفت: ارزیابی مدارک دانشجویان ایرانی که بعد از تحصیل به ایران برمی‌گردند یکی از مسائلی است که امیدوار هستم در این خصوص موانع موجود برطرف شود.
 
وزیر علوم ایتالیا گفت: این دیدار بهترین چهارچوب را برای همکاری‌هاب بیشتر فراهم خواهد کرد. خصوصا در تبادل تجربیات در حوزه جراحی‌های فک و صورت و سوءهاضمه که البته در گذشته نیز در این زمینه دو کشور با هم همکاری‌هایی داشته‌اند.
 
دکتر هاشمی نیز اظهار داشت: امیدوار هستم با همکاری دو کشور بتوانیم بر روی تاسیس دانشگاه‌های علوم پزشکی خصوصی مشترک بین مراکز دانشگاهی ایران و ایتالیا و همچنین ایجاد مراکز تحقیقاتی مشترک به همکاری بپردازیم.
 
وزیر بهداشت کشورمان نیز گفت: آنچه که در تفاهم‌نامه مشترک بر آن تاکید شده، آن است که بتوانیم در بخش آموزش و پژوهش شاهد تغییر جدی در روابط دو کشور باشیم.
 
وی اظهار امیدواری کرد در فرصت بعدی ما میزبان وزیر بهداشت و درمان کشور ایتالیا باشیم تا بتوانیم در زمینه خدمات پزشکی نیز همکاری‌های جدیدی را تعریف کنیم.
 
دکتر هاشمی ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند تحقیقات مشترکی در حوزه پزشکی داشته باشند و به فناوری‌های مشترک در زمینه‌های بایوتکنولوژی، نانوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی و درمان‌های سلولی دست پیدا کنند.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.