ورود اولین کشتی جنگی غربی به ایران بعد از انقلاب

پهلوگیری ناو ارتش ایتالیا در بندرعباس

تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ماه ۱۳۹۵

ناو ایتالیایی «یورو» با اهداف سیاسی، فرهنگی و نظامی به ایران سفر کرده و در اسکله منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت.

ناو اعزامی از کشور ایتالیا با نام « یورو » صبح دیروز(سوم مهر ماه) در اسکله ی منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبری ارتش ج.ا.ا پهلو گرفت.

به گزارش عصر ایران،  فرمانده منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم استقبال از ناو ایتالیایی یورو، گفت: با توجه به بین المللی بودن نیروی دریایی در تمامی کشورهای جهان، هرساله یگان های نظامی دریایی متشکل از ناوها و یگانهای پروازی در قالب ناوگروه به کشورهای دیگر عزیمت می کنند.

به گزارش ایسنا، دریادار دوم امیر حسین آزاد اضافه کرد: هدف از این سفرها، تعاملات دریایی بین المللی و گاهی بمنظور انجام تمرین های دریایی مشترک و یا انجام رزمایش های مشترک بین دو یا چند کشور است.

پهلوگیری ناو ایتالیایی در بندرعباس

وی افزود: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با حضور فعال در این میدان ضمن حضور در مجامع بین المللی دریایی اعم از برگزاری نشست ها و همایش های دریایی و نیز سفرهای دریانوردی، هرساله میزبان ناوگروه های اعزامی از کشور های دیگر دنیا بوده است

وی اضافه کرد: از آنجا که دشمن همیشه بدنبال تخریب جمهوری اسلامی ایران بوده و تلاش در اجرای پروژه ایران هراسی و ناامن بودن ایران داشته است، لیکن با اثبات حقیقت برای کشورهای همسایه، منطقه و دیگر کشورهای جهان در خصوص امنیت بالای این مرز و بوم در دنیا، نیروهای نظامی سایر کشورها بالاخص نیروی دریایی- به ایران عزیمت و در برنامه های مشترک فی ما بین شرکت می‌کنند. در این بین ناو اعزامی از کشور ایتالیا با اهداف سیاسی، فرهنگی و نظامی به ایران سفر کرده است.

پهلوگیری ناو ایتالیایی

ناو ایتالیایی در مدت حضور خود در بندرعباس ضمن دیدار با برخی مسئولین کشوری و لشکری از برخی جزایر استان هرمزگان نیز دیدن کرده و با دستاوردهای رزمی و دفاعی نیروی دریایی راهبردی ارتش ج.ا.ا -که به دست توانمند کارکنان این نیرو ساخته شده است- آشنا گردند. همچنین برخی فعالیت های فرهنگی و ورزشی، انجام تمرینات دریایی مشترک و تعاملات سیاسی از جمله برنامه های ناو ایتالیایی است.
 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.