ایتالیا؛ اولین مقصد محصولات پتروشیمی کارون

تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۵

شرکت پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه است که امروز تولیدات این شرکت دارای درجه ای از کیفیت هستند که برای اولین بار به اروپا صادر می شوند.

به گزارش خبرگزاری شبستان، شرکت پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه است. این شرکت در سال 1381 تاسیس و در اسفند ماه 1387 به دست وزیر نفت جمهـوری اسلامی ایـران رسماً افتتاح شد. پتروشيمي کارون با استفاده از گازهاي کلر، منواکسيدکربن، هيدروژن و نيز تولوئن و اسيد نيتريک قادر است انواع محصولات پايه اي و اصلي پتروشيمي را شامل انواع ايزوسيانات ها که داراي ارزش افزوده بالاتر بوده با کيفيت بسيار عالي توليد و به بازارهاي داخلي وخارجي عرضه کند.

بنابراین گزارش، محصول اصلی این شرکت 40000 تن در سال تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) است. محصولات و خدمات شرکت جهت برآورده ساختن نیازهای صنایع پایین دستی داخلی به مواد اولیه با بالاترین کیفیت طراحی گردیده و این شرکت قادر است در بازار جهانی محصولات ایزوسیانات نیز به رقابت بپردازد. این شرکت همچنین اسید کلریدریک (HCl) و آب ژاول (NaClO) را نیز به عنوان محصول جانبی تولید می کند.

این گزارش می افزاید: تولیدات این شرکت امروز دارای درجه ای از کیفیت هستند که برای اولین بار به اروپا صادر می شوند. وزارت نفت در این زمینه به نقل از کاظم بستاکیان، مدیر بازرگانی شرکت پتروشیمی کارون خبر داده است: "نخستین محموله محصولات پتروشیمی کارون به مقصد ایتالیا به زودی بارگیری می شود. فراهم شدن زمینه صادرات به کشور ایتالیا از نتایج برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است و نخستین محموله تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) به این کشور به زودی ارسال می شود. در دوره پسابرجام مقاصد صادراتی پتروشیمی کارون به ١٨ کشور رسیده است و کشورهای اروپایی همچون یونان، ایتالیا، آلبانی، روسیه و سوئد به این فهرست اضافه شده اند. مشتریان داخلی ما اکنون به ١٧ شرکت رسیده است.

یادآور می شود: محصولات پتروشیمی کارون اکنون به آذربایجان، قزاقستان، ترکیه، عراق، نیجریه، افغانستان، پاکستان،اردن، روسیه، ترکمنستان، یونان، سوئد، ارمنستان، امارات متحد عربی، آلبانی، چین، کنیا و نیجریه صادر می شود. محصولات پتروشیمی کارون شامل TDI و MDI است، تولید محصول TDI در این شرکت از سال 13٩ آغاز شده و این واحد تولیدی اکنون با ٥ درصد ظرفیت در حال فعالیت است.

تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) یکی از اعضای خانوادهٔ ایزوسیانات ها به شمار می آید که مرتبط با شاخه شیمی پلی یورتان هاست؛ در فرآیند تی دی آی، تولوئن دی آمین (TDA) با واکنش مجاورتی دی نیتروتولوئن تولید می شود. تولوئن دی ایزوسیانات در صنایع مبلمان، بسته بندی و وسایل حمل و نقل کاربرد دارد؛ همچنین این ماده در تولید روکش ها و پوشش ها، درزگیر، چسب ها و الاستومرها استفاده می شود. این شرکت نخستین تولیدکننده ایزوسیانات ها در خاورمیانه است. محصول اصلی این شرکت ٤ هزار تن در سال تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) است. واحدهای نیتروبنزن، آنیلین، PMA، PMI و MDI از بخش های مختلف این پتروشیمی به شمار می آید.

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.