فروش نخستین خانه یك یورویی در ایتالیا

تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

نخستین خانه به قیمت یك یورو در شهر كوچك 'اولولای' در استان ساردنیا در غرب ایتالیا به فروش رفت.

 

 شهرداری شهر كوچك اولولای تعدادی از خانه ها و ساختمان های بدون سكنه را به منظور احیای دوباره این شهر و مبارزه علیه كاهش جمعیت به قیمت 'یك یورو' به فروش گذاشت و نخستین باب آن نیز به فروش رفت. 

 

بدین ترتیب صاحب خانه جدید با امضای مدارك خرید ساختمان و پرداخت یك یورو ، متعهد به بازسازی آن در عرض یك سال شد. 

 

این نخستین خانه ای است كه توسط شهرداری اولولای به امید احیای مجدد این شهر كوچك فروخته شده است. این خانه در خیابانی در مركز قدیمی شهر واقع شده است و تاكنون خالی از سكنه بود. 

 

شهر كوچك اولولای بیش از هزار و 300 نفر سكنه دارد. اهالی این شهر بویژه جوانان در طول سال ها به تدریج آن را ترك و برای فرصت های بهتر شغلی به شهرهای بزرگ تر مهاجرت كردند. بدین ترتیب، این شهر همواره خالی تر شده تا جایی كه مقامات شهری تصمیم به فروش خانه ها و ساختماهای رها شده و بدون سكنه كه در مركز قدیمی آن قرار دارند ، گرفتند. 

 

پیش از این، در سال 1393 شهردار روستایی در جنوب ایتالیا نیز برای رونق اقتصادی و جلوگیری از كاهش جمعیت و مهاجرت جوانان، دهها خانه را به قیمت یك یورو به فروش گذاشته بود. بسیاری از علاقه مندان برای خرید یك خانه یك یورویی به این روستا رفته اند و صاحب خانه شدند. خریداران نیز در عوض این قیمت استثنایی موظف به بازسازی و مرمت خانه ها شدند. 

 

در پی تداوم بحران اقتصادی و افزایش بیكاری، بسیاری از ایتالیایی ها بخصوص جوانان مجبور به ترك محل زندگی خود برای یافتن فرصت های شغلی در مناطق شمالی و حتی در كشورهای دیگر شده اند كه به خالی شدن روستاها منجر شده است.

 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.