اظهارنظر جالب سفیر ایتالیا درباره ایران

تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا که سال 96 مهمان ویژه نمایشگاه کتاب است می گوید: ایران کشوری است که همگان را شیفته خود می کند، وقتی فردی ایتالیایی به ایران می آید مشابهت های فرهنگی و نوع نگاه روانشناختی مشترکی را با ایرانیان مشاهده می کند.

 

مائورو کنچاتوری سفیر کشور ایتالیا در ایران با اشاره به اینکه ایتالیا مهمان ویژه نمایشگاه کتاب در سال آینده خواهد بود گفت: ایتالیا در سال 2016 مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران خواهد بود و این موضوع از سوی وزارت ارشاد به ما اعلام شده است تا ما خودمان را برای این اتفاق آماده کنیم.

 

وی در مورد برنامه های این کشور به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه کتاب اظهار داشت: یک کمیته کاری تشکیل داده ایم که شامل اساتید ایرانی و ایتالیایی و مشتاقان این بخش از کار فرهنگی است و آنها در حال آماده سازی کارهای مربوط به این برنامه هستند. مسلما کتاب و ترجمه کتاب ها بخش اساسی این کار خواهد بود. مسلما برخی از شخصیت های سترگ فرهنگی که پیوندهایی با ایران دارند را از ایتالیا دعوت خواهیم کرد.

 

وی درخصوص علاقه به فرهنگ ایرانی نیز گفت: ایران کشوری است که همگان را شیفته خود می کند، حتی برای کسانی که در آغاز کار هستند و می خواهند تازه به ایران بیایند و ایران را بشناسند. وقتی فردی ایتالیایی به ایران می آید مشابهت های فرهنگی و نوع نگاه روانشناختی مشترک زیادی را با ایرانیان مشاهده می کند.

 

کنچاتوری افزود: گاهی از خودم سوال می کنم که چطور چنین چیزی اتفاق می افتد؟ ولی بعد وقتی به مطالعه و پژوهش می پردازیم میبینیم در سده های گوناگون نزدیکی میان دو کشور و میان این دو امپراتوری بزرگ همواره وجود داشته است و این تبادلات فرهنگی و انسانی همیشه در طول تاریخ بوده است. این تبادلات همیشه تاثیر خود را در ریشه های دو ملت در سده های مختلف گذاشته اند.

 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.