ایتالیایی‎ها آماده حضور در صنعت پتروشیمی ایران هستند

تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۵

معاون بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا از آمادگی شرکتهای ایتالیایی برای سرمایهگذاری در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.

تونی کورادینی اظهار کرد: صنایع نفت و گاز ایران و ایتالیا پیوندی دیرینه و محکم دارند به طوری که دو پالایشگاه در ایتالیا براساس استفاده از نفت خام ایران طراحی شده و مشتری شرکت ملی نفت ایران است.

وی افزود: با توجه به اجرایی شدن برجام تا کنون دهها تن از فعالان اقتصادی ایتالیا در قالب هیاتهای مختلف وارد ایران شدهاند و پیشبینی میشود با توجه به جذابیتهای موجود در صنعت نفت و گاز ایران و بازار بزرگ آن همکاریهای قویتری بین شرکتهای بزرگ ایرانی و ایتالیایی شکل گیرد.

معاون بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا با اشاره به جذابیتهای موجود برای سرمایهگذاری شرکتهای ایتالیایی در صنایع پتروشیمی ایران گفت: برخی سرمایهگذاران ایتالیایی در روزهای آغازین برجام به اشتباه گمان میکردند که میتوانند در ایران به فروش محصولات خود بپردازند اما رفته رفته متوجه شدند اقتصاد ایران تشنه سرمایهگذاری است که در این میان صنعت پتروشیمی ایران به عنوان یکی از پیشرانهای رشد اقتصادی، جای زیادی برای توسعه و سرمایهگذاری دارد.

کورادینی افزود: علاوه بر تمایل شرکتهای ایتالیایی به سرمایهگذاری در صنعت پتروشیمی این آمادگی وجود دارد که برخی شرکتها نیز در صنایع کوچک و متوسط پایین دستی نفت و گاز در قالبهای مختلف اقدام به سرمایهگذاری کنند و در این زمینه با طرف ایرانی خود همکاریشان را توسعه دهند. وی افزود: ایتالیا در صنایع کوچک و متوسط صاحب فناوری است و شرکتهایی ایتالیایی تمایل دارند که در زمینه فروش تجهیزات و سرمایهگذاری در این صنعت، وارد مذاکره با ایرانیها شوند.

معاون بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا افزود: همچنین در زمینه تولید و تجهیز ماشینآلات صنعتی این توانایی در میان شرکتهای ایتالیایی وجود دارد تا نوسازی برخی صنایع نفتی ایران را آغاز کنند و ماشینآلات صنعتی را با شرایط ویژه در اختیار طرف ایرانی قرار دهند. کورادینی تصریح کرد: ایتالیاییها در زمینه توسعه صنایع کوچک و متوسط ایران نقش پررنگی دارند و قادرند تا با توجه به شباهتهای فرهنگی و تکنولوژیکی با ایران، حضور پررنگتری در صنایع کوچک و متوسط پایین دستی نفت و گاز داشته باشند.

وی افزود: ایتالیا پس از آلمان دومین شریک بزرگ تجاری ایران است و به نظر میرسد همکاری این دو کشور در زمینه صنعت پتروشیمی دور از دسترس نباشد زیرا شرکتهای ایتالیایی هم قادرند تا در زمینه ماشینآلات و هم در زمینه تولید مشارکتی، ایران را یاری کنند.


معاون بخش توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا گفت: شرکتهای ایتالیایی خواهان نفت خام ایران هستند و تلاش میکنند تا با اجرایی شدن برجام و از طریق برخی بانکهای کوچک بتوانند نقل و انتقالات پولی را با ایران انجام دهند.

کواردینی تصریح کرد: این تمایل نیز در میان شرکتهای ایتالیایی وجود دارد تا در تجهیز پالایشگاههای ایران بکوشند و بتوانند دانش فنی خود را در اختیار طرف ایرانی قرار دهند.

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.