در ارتباط با اروپا نباید نگران احتمالات بعد از انتخاب ترامپ بود

تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ماه ۱۳۹۵

 احمد پور فلاح فعال اقتصادی و رئیس اتاق ایران و ایتالیا همزمان با نمایشگاه بین المللی رم و در آستانه سفر هفته آینده هیئتی شامل بنگاه‌داران ایتالیایی به کشورمان و رونق همکاری های بانکی بین دو کشور، در یادداشتی مواضع و نظرات خود را درباره مسائل مختلف و جوانب گوناگون بیان داشته است.
 
یکی از سؤالات مطرح‌شده پس از پیروزی ترامپ در انتخابات  چگونگی واکنش کشورهای اتحادیه اروپا به‌ویژه ایتالیا به‌عنوان یکی از پیشگامان همکاری اقتصادی با ایران پس از لغو تحریم‌هاست. هرچند ایتالیا مثل دیگر کشورهای اروپایی تابع این اتحادیه و ناگزیر از رعایت ملاحظاتی است اما به‌دفعات دیدیم که این کشور تا حدودی از مرزهای تعیین‌شده توسط اتحادیه برای رابطه اقتصادی با ایران عبور کرده است. سفر خانم بنینو، وزیرامورخارجه ایتالیا به ایران همان زمان ازنظر بعضی کشورهای اروپایی خوش نیامد و البته سطح روابط ایران و ایتالیا تا جایی پیش رفت که نخست‌وزیر این کشور به‌عنوان بالاترین مقام سیاسی به ایران سفر کرد.
 
باوجود موانع فعالیت‌های اقتصادی ایران با دیگر کشورهای جهان، ایتالیایی‌ها هم چنان با همان انرژی و اراده در مسیر همکاری اقتصادی با ایران گام برمی‌دارند. در هفته جاری نمایشگاه ایران در پایتخت ایتالیا، رُم برگزارشده است و در هفته آینده قرار است هیئتی شامل بنگاه‌داران ایتالیایی به کشورمان سفر کنند. همکاری‌های بانکی با بانک‌های درجه سه و دو ایتالیایی در جریان است. قراردادهای کوچک به مرحله اجرا رسیده است و این علائم نشان می‌دهد که در ارتباط با اروپا نباید نگران بازتاب‌های بعد از انتخابات بود.
 
ناگفته نماند که انتظار ما از دوره پسابرجام بیشتر از آنی است که در حال حاضر می‌بینیم. ما فکر می‌کردیم کارها بسیار سریع‌تر ازآنچه در حال حاضر پیش می‌رود انجام شود اما نتوانستیم به حرکت مورد انتظار در این زمینه برسیم. به‌طور حتم نباید نسبت به توقف مسیر پیشرفت در راستای برجام نگران بود به این دلیل که چنین اتفاقی نمی‌افتد اما نکته این است  که حرکت ما در این مسیر کند است. اقتصاد ایران برای دنیا جذابیت‌های خاصی دارد. بازار ایران هجدهمین بازار جهان ازنظر حجم اقتصادی است و درنهایت باید امیدوار بود که شرایط بهتر می‌شود اما نه با آن سرعتی که مورد انتظار ماست.  
 
اگر همه آحاد جامعه به این باور برسند که زندگی کردن در یک جزیره و بدون نیاز به دیگر آدم‌ها عملی نیست، بخش اعظمی از مشکلات ما حل می‌شود. مرزها در جهان در حال حاضر برداشته‌شده است و سرعت انتقال اطلاعات به‌گونه‌ای است که دیگرکسی نمی‌تواند تنها به محدوده کار خودش فکر کند و دور از آثار دیگر کشورها بر زندگی‌اش زندگی کند. باید برای استفاده از فرصت‌ها تفکر جهانی داشت. در جهان آدم‌های راحت و ناراحت و معقول و غیرمعقول وجود دارد و باید طی یک تعامل منطقی رابطه‌ها را تنظیم کرد. دوری از برخوردهای هیجانی و تسلط منطق بر رفتارهای اقتصادی اصل مهمی در استفاده از فرصت‌های پیش روست.
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 
 

 

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.