کنسرسیوم ایرانی-ایتالیایی، مشاور کارفرمای راه‌آهن سریع السیر تهران-اصفهان شد

تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۵

مجری طرح راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان از امضای قرارداد مشاور کارفرمای پروژه راه آهن سریع السیرتهران-قم- اصفهان با یک کنسرسیوم ایرانی- ایتالیایی خبر داد و گفت: هزینه فاز اول این پروژه 1.7 میلیارد یورو برآورد شده است.
 
مسعود نصرآزادانی از امضای قرارداد مشاور کارفرمای پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم خبر داد و اظهار داشت: قرارداد مشاور کارفرمای این پروژه با شرکت «ایران استن» و جوینت خارجی آن که  یک شرکت ایتالیایی با عنوان «ایتارسر» است، به امضا رسید.
 
وی با بیان این که این اولین قراردادی است که برای مدیریت طرح و پیشبرد پیمانکار سازنده ساخت راه آهن سریع السیر تهران- قم- اصفهان منعقد می‌شود، گفت: امیدواریم با عقد این قرارداد و حضور کارشناسان راه آهن ایتالیا و شرکت مشاور ایتارسر بتوانیم روند بررسی و تثبیت طرح های طرف چینی را سریع تر انجام دهیم و عملیات اجرایی این طرح را شتاب دهیم.  
 
این مقام مسئول ادامه داد: قرارداد  پروژه راه ‌آهن سریع السیر تهران- قم- اصفهان  به صورت طرح و ساخت است و به موازات اینکه عملیات طراحی انجام می شود،  علمیات اجرایی هر کدام از بخش‌های که فاز طراحی آن به اتمام رسیده، شروع می شود.
 
وی با بیان اینکه مقدمات کار در سه جبهه حد فاصل تهران- قم، قم و اصفهان ایجاد شده است، اظهار داشت: متناسب با پیشرفت بخش‌های مهندسی، عملیات اجرایی در بخش ها و از جمله اصفهان در حال انجام است.
 
مجری طرح راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان با بیان اینکه این پروژه مصداق پروژه های حمل و نقل ترکیبی است، گفت: با به بهره برداری رسیدن راه آهن سریع السیر تهران- اصفهان و اتصال آن به فرودگاه امام،  مسافران هوایی این فرودگاه می توانند از طریق این خط آهن به مقاصد شهرهای قم و اصفهان جابه جا شوند.
 
نصرآزادانی با بیان اینکه در بخش گشایش ال سی که 1.7 میلیارد یورو یا 13.66 میلیارد یوان تامین شده است، ادامه داد: این رقم مربوط به فاز یک این پروژه است و همانطور که گفتم باید طراحی کامل شود  تا بتوانیم برآورد کلی طرح را داشته باشیم.
 
وی درباره سرعت راه آهن سریع السیر تهران – اصفهان گفت:  سرعت طرح 300 کیلیومتر بر ساعت است و در فاز اول با 250 کیلومتر بر ساعت به بهره برداری می رسد.
 
این مقام مسئول درباره برنامه بعدی برای توسعه شبکه راه آهن سریع السیر در کشور گفت: با توجه به روند رو به رشد تقاضای حمل و نقل، وقتی تکنولوژی راه آهن سریع السیر وارد کشور شود، مراکز استان ها و قطب های ترافیکی کمتر از 800 کیلومتر یا مسیر های مهم ترانزیتی کشور از اهدافی هستند که به تدریج در آینده مورد توجه قرار می گیرند و با تامین منابع، امکان اتصال آنها به شبکه ریلی سریع السیر فراهم می آید.
 
وی افزود : قطعا اتصال اراک به این شبکه سریع السیر به سمت تهران، اتصال مراکزی مانند یزد و حتی تبریز به سمت مشهد در اولویت قرار دارند که به تدریج با انتقال تجربیات طراحی،  ساخت، تامین منابع مالی برای اتصال به شبکه راه آهن سریع السیر مورد توجه قرار می‌گیرند. 
 

از دست ندهید:

 

 

قوانین جالب رانندگی در نقاط مختلف دنیا

 

همه زوج های بازیگر سینمای ایران چیزهایی که نمی‎دانستید!

 

هواپیمای شخصی اسطوره فوتبال 

 

تمیزترین ایرلاین‌های جهان را بشناسید

 

10 تکنیک ساده برای خلاق بودن

 

با امکان جدید اینستاگرام، روایتگری کنید

 

برای ورود به بازار کار بخوانید

 

چگونه خودروی دست دوم را قیمت‌گذاری کنیم؟

 

ماجرای ازدواج شیلا خداداد با همسر دکترش تصاویر

 

تصویری حيرت آور از لاغر شدن بازيگر مرد مشهورايراني

 

آیا شعر معروف ایرانی بر سردر سازمان ملل حک شده است؟

 

فستیوال‌های جالب اروپایی

 

7 جزیره که باید پیش از نابود شدنشان ببینید

 

خانم بازیگر معروف ایرانی با ظاهر عجیب و ترسناک! عکس

 

احتمال کاندیداتوری بازیگر محبوب برای ریاست جمهوری

 

خانم ها بخوانند؛ روش کاهش وزن پس از بارداری

 

کلید واژه‌ها: شبکه‌های اجتماعی        گروه رسانه‌ای کاما       بازاریابی محتوا       تبلیغات اینترنتی       روابط‌عمومی تجاری  

 

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.