رئیس جمهور ایتالیا به مذاکره کنندگان هسته‌ای تبریک گفت

تاریخ انتشار : ۲۴ تير ماه ۱۳۹۴

رئیس جمهور ایتالیا با ابراز خرسندی از توافق هسته‌ای میان ایران و1 5 به مذاکره کنندگان هسته‌ای تبریک گفت.
 
سفارت ایران در ایتالیا اعلام کرد که رییس جمهوری ایتالیا در بیانیه ای با استقبال از نتیجه مذاکرات در وین اعلام کرد: باید با رضایت زیاد از خبر توافق در خصوص مسایل ایران در وین استقبال کرد و من قبل از هرچیز می خواهم به مذاکره کنندگان بخاطر پشتکار و دوراندیشی نشان داده در طی این مذاکرات طولانی و سخت، تبریک بگویم و می خواهم علاوه بر نمایندگان آمریکا، ایران و سایر مذاکره کنندگان، از خانم 'فدریکا موگرینی' نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا بخاطر نقش ارزنده ای که در هماهنگی ها به نام اتحادیه اروپا انجام داد ، نیز قدردانی کنم.
 
وی افزود: توافق هسته ای در وین ثابت کرد که در خاورمیانه ای که در آن اغلب حرف آخر به سلاح و جنگ واگذار می شود، امکان تغییر مسیر و پیمودن راه گفت و گو و دیپلماسی وجود دارد.
 
رییس جمهوری ایتالیا گفت: امیدوارم که این توافق هسته ای تاثیرات مثبتی در تمام منطقه داشته باشد و انواع همکاری ها را در مدیریت بحران ها در خاورمیانه بویژه مبارزه علیه داعش و تروریسم بین المللی، تسهیل بخشد.
 
این در حالی که 'پائولو جنتیلونی' وزیر خارجه ایتالیا نیز در پی اعلام نتایج نهایی مذاکرات هسته ای در وین میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1 5، اظهار کرد : توافق هسته ای تاثیرات مثبتی در سطح جهان و در بحران های مختلف خواهد داشت.
 
همچنین در این بیانیه آمده است: این توافق در پی تعهد تمام مذاکره کنندگان و همچنین نقش مهم اتحادیه اروپا بدست آمد، تفاهم وین حاکی از اثربخشی دیپلماسی و گفت و گو، برای کمک به کاهش خطرات ناشی از بی ثباتی در منطقه است.
 
وزیر امور خارجه ایتالیا افزود: این توافق فرصت های جدید و مثبتی را برای ملت ایران و منطقه گشوده و یک مسیر عادی سازی روابط با جامعه بین المللی است که می تواند در از سرگیری روابط اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران تاثیر داشته باشد.
 
جنتیلونی با تاکید بر اینکه یقین داریم که این توافق تاثیرات مثبتی در سطح جهانی و در سطح منطقه، خاطر نشان کرد: این توافق چه در تحول بحران های مختلف و چه برای مقابله با تهدیدات مشترک ناشی از افراطی گرایی خشونت آمیز تروریسم به دنبال دارد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.