انهدام باند قاچاق گازوئیل از شمال اروپا به ایتالیا

تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۵

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری 'رای نیوز'، پلیس مالی ایتالیا پس از یک سری تحقیقات موفق به متلاشی کردن و دستگیری یک باند قاچاق گازوئیل از شمال اروپا به ایتالیا شد که در سراسر ایتالیا فعال بود. این باند قاچاق گازوئیل در کشورهای مختلف اروپایی همدستانی داشته و مدیریت آن در سوئیس و پایگاه پشتیبانی آن نیز در استان های ایتالیایی 'ونتو' ، 'ترنتینو التو ادیجه'، 'لومباردیا'، 'لاتزیو' ، 'کامپانیا'، 'پولیا'، 'کالابریا' و 'سیسیل' بود. 
قاچاق گازوئیل شبانه و از شمال اروپا به شهرها و استان های مختلف ایتالیا انجام می شد ولی در اسناد همراه بار به عنوان روغن موتور معرفی می شد. به عقیده پلیس بیش از 38 میلیون لیتر گازوئیل قاچاق شده است. در پی این عملیات بیش از 5 میلیون یورو پول توقیف و مجموعا از 133 نفر شکایت و 7 نفر دستگیر شدند. پلیس عقیده دارد که این باند 37 میلیون یورو کلاهبرداری مالیاتی کرده است. 
قاضی بررسی این پرونده در پایان تحقیقات دستور توقیف 19.5 میلیون یورو را صادر کرد. مجموعا در این عملیات 23 حساب بانکی، 17 حساب اوراق بهادار سپرده ها و بیمه، سهام شرکت و 60 خودرو و 182 باب زمین و ساختمان توقیف شدند. 
گفتنی است که بالا بودن قیمت سوخت در ایتالیا موجب قاچاق و تجارت سیاه آن شده است و در برخی بزرگراه ها و یا حتی حوالی جایگاه های فروش بنزین در اتوبان ها، مستقیما از تانکرهای سوخت وارد باک کامیون داران و خودروهای دیگر می شود بدون اینکه هیچگونه مالیاتی پرداخت شود. 
تجارت سیاه بنزین بدون مالیات به معنی صرفه جویی برای مصرف کننده و سود زیاد برای فروشندگان است که به گفته پلیس مالیاتی، در نهایت به زیان دولت تمام می شود. 
دولت ایتالیا از مالیات بر سوخت، بیش از 35 میلیارد یورو وارد خزانه می کند و افزایش هر سنت بر قیمت نهایی سوخت معادل 20 میلیون یورو درآمد ماهیانه مالیاتی برای دولت ایتالیا در پی دارد. 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.