یک مشکل در معامله با ایتالیایی‌ها/ موضوع به ۲ وزیر منتقل شد

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۵

در حالیکه معامله ای با یک کمپانی ایتالیایی برای خرید و نصب ماشینری سالن اصلی تئاتر شهر در حال نهایی شدن بود، موضوع بودن نام دو مقام وزارت ارشاد دولت دهم در لیست تحریم ها، مشکلاتی ایجاد کرد.
مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جدیدترین اتفاقات درباره ادامه بازسازی مجموعه تئاتر شهر به خبرنگار مهر گفت: اعتباری حدود ۳ میلیارد تومان برای بازسازی تئاتر شهر مشخص شده است که در حال برنامه ریزی برای نحوه صرف این بودجه هستیم. مهمترین اقدامی که می توان با این بودجه انجام داد، تعمیر و تعویض سیستم های فاضلاب مجموعه تئاتر شهر است.
 
وی تأکید کرد: در حال حاضر و با توجه به اعتبار ۳ میلیارد تومانی اختصاص پیدا کرده، مهمترین کاری که می توانیم بکنیم تعمیر و تعویض سیستم های فاضلاب مجموعه تئاتر شهر است زیرا این سیستم قدیمی است و اکثر لوله های چندی آن پوسیده شده اند.
 
معمار درباره زمان تعویض و تعمیر سیستم فاضلاب مجموعه تئاتر شهر، اظهار کرد: بررسی ها در روزهای باقیمانده سال ۹۵ به پایان می رسد و در سال ۹۶ اقدامات لازم برای انجام این مرحله از بازسازی در مجموعه تئاتر شهر، آغاز می شود.
 
وی درباره وضعیت بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاترشهر نیز توضیح داد: تعویض ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر نیازمند بودجه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است و با اعتبار ۳ میلیاردی در نظر گرفته شده، انجام این کار به طور کامل عملی نیست. نامه نگاری هایی را انجام دادیم تا اعتبار بیشتری برای بازسازی تئاتر شهر و سالن اصلی آن اختصاص پیدا کند.
 
سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: دولت بخشنامه ای دارد که طی آن می شود خرید تجهیزات و ماشینری های مورد نیاز را از طریق فاینانس انجام داد. ما با توجه به این بخشنامه برای خرید ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر از طریق یک کمپانی ایتالیایی اقدام کردیم و اقدامات اولیه برای این امر انجام شد ولی بعد از مدتی کمپانی مدنظر به صورت کتبی اعلام کرد که به دلیل اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لیست تحریم های بین المللی است، این کار امکانپذیر نیست.
 
ما پیش از این نمی دانستیم که وزارت ارشاد در لیست تحریم ها قرار دارد ولی بعد از بروز این مشکل مشخص شد که سیدمحمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدعلی رامین معاون اسبق مطبوعاتی در لیست تحریم ها هستندمعمار اظهار کرد: ما هم پیش از این نمی دانستیم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لیست تحریم های بین المللی قرار دارد ولی بعد از بروز این مشکل مشخص شد که آقای سیدمحمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمدعلی رامین معاون اسبق مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لیست تحریم ها هستند و به همین دلیل وزارت ارشاد نیز تحریم شده است.
 
معمار ادامه داد: این کمپانی ایتالیایی به ما اعلام کرد که اگر این مشکل برطرف شود از طریق فاینانس برای خرید و نصب ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر می توانیم وارد عمل شویم زیرا در فاینانس نیازی به پرداخت پول به کمپانی مدنظر نداریم و آن ها نیز ظرف یک تا دو ماه برای نصب ماشینری جدید اقدام می کنند.
 
وی اظهار کرد: بعد از بروز این مشکل ما نامه ای به آقای صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشتیم و نامه ای هم با امضای ایشان برای حل مشکل به آقای ظریف وزیر امور خارجه ارائه شد.
 
معمار در پایان تأکید کرد: در صورت برطرف شدن این مشکل، تحول عظیمی در کارهای مدنظر برای بازسازی مجموعه تئاتر شهر و دیگر بناهای فرهنگی و هنری نیازمند ماشینری و تجهیزات خاص انجام می شود.
 
به گزارش مهر، طبق آخرین اخبار معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در حال پیگیری موضوع برای حل و فصل مشکل پیش آمده است و مذاکرات را با جواد ظریف وزیر امور خارجه و سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دنبال می کند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.