ساخت بیمارستان 1000 تخت‌خوابی توسط ایتالیایی‌ها در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۵

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با تصمیم اتخاذ شده در حوزه وزارتی، تفاهم‌نامه‌ای میان یک شرکت ایتالیایی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به امضا رسید که بر اساس آن سرمایه‌گذاران ایتالیایی یک بیمارستان 1000 تخت‌خوابی را در مشهد خواهند ساخت.
 
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا- منطقه خراسان، دکتر بحرینی اظهار کرد: این بیمارستان بر اساس تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شرکت پسینا(Pessina) کشور ایتالیا به منظور توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه صنعت توریسم‌درمانی، استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی، استفاده کامل از ظرفیت و توانمندی نیروی بومی در مشهد و نیز کالاهای با کیفیت و استاندارد ایرانی بنا خواهد شد.
 
داوید مانجی، مدیر فنی شرکت پسینا ایتالیا در خصوص علت انتخاب مشهد برای سرمایه‌گذاری، عنوان کرد: پس از انجام مذاکرات با وزارت بهداشت و بررسی شرایط مشهد به این نتیجه رسیدیم که وجود بارگاه ملکوتی و مقدس امام رضا(ع) و ارائه خدمات درمانی به زائران داخلی و خارجی، علاقه و انگیزه مسئولان دانشگاه فرصت مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در ساخت بیمارستان فراهم کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: این بیمارستان قرار است در قالب 1000 تخت‌خواب ساخته شود و برای ساخت آن 300 میلیون دلار هزینه برآورد شده است که 85 درصد آن را بانک‌های ایتالیایی که تمایل به سرمایه‌گذاری در ایران دارند، تقبل خواهند کرد.
 
این سرمایه‌گذار ایتالیایی با اشاره به اینکه در صورت انجام مراحل اداری تا 9 ماه آینده ساخت این بیمارستان آغاز خواهد شد، افزود: این بیمارستان بر اساس چشم‌انداز 20 ساله ساخته می‌شود و علاوه بر ایجاد بخش‌های درمانی و جراحی، هتل و مراکز خرید نیز در آن ایجاد می‌شود.
 
داوید مانجی تصریح کرد: برای ساخت این بیمارستان از نیروی کار بومی استفاده خواهد شد و تمام مراحل ساخت آن نیز با مجوز سازمان جهانی انرژی و با در نظر داشتن میزان آلودگی و حمل و نقل انجام می‌شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که «کیفیت سازه‌های مشهد در حوزه درمانی را چگونه ارزیابی می‌کند»، اضافه کرد: بر اساس بازدیدی که از بیمارستان جدید کودکان اکبر، 540 تخت‌خوابی و دانشکده جدید داروسازی داشته‌ام، هیچ‌گونه تفاوتی میان ایران و ایتالیا در این زمینه مشاهده نکردم و در واقع از تولیدات و سطح تبحر مدیران و پیمانکاران مشهد شگفت‌زده شدم.
 
داوید مانجی در خصوص سابقه فعالیت‌های شرکت پسینا اظهار کرد: این شرکت از سال 1954 فعالیت خود را آغاز کرده و علاوه بر ایتالیا در کشورهای دیگری نظیر کشورهای CIS به ویژه در حوزه تجهیزات سلامت و درمان فعالیت داشته است.
 
وی اظهار کرد: با توجه به سابقه افتخارآمیز فعالیت تجاری کشور ایتالیا با ایران، ما و دیگر شرکت‌های ایتالیایی همکاری با ایران را مایه افتخار می‌دانیم و قصد داریم با بررسی ظرفیت‌های ایران، میزان شانس حضور خود در حوزه ساخت مراکز درمانی در این کشور را امتحان کنیم.
 
کشورهای مشترک‌المنافع CIS شامل کشورهای آذربایجان، اوکراین، مولداوی، بلاروس، گرجستان، ارمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و روسیه است.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.