یک فعال اقتصادی ایتالیایی:

به دورنمای بازار ایران خوشبین هستیم

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۵

مدیر فروش شرکت بین المللی سی اف تی ایتالیا گفت: سفر دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران به ایتالیا و چند کشور دیگر اروپایی، ما را به آینده بازار ایران امیدوار و خوشبین کرد.
 
 
«آلبرتو کوئینتاوالا»، روز سه شنبه در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته تهران( ایران اگروفود 2016) به خبرنگار ایرنا افزود: دیدار رییس جمهوری ایران از کشورهای اروپایی نشانه عزم این کشور برای برقراری رابطه با اروپا بود و فکر می کنم این ارتباطات به نفع همه به ویژه ایران است.
 
دکتر روحانی در پنجم بهمن ماه 1394 در راس یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی به دعوت نخست وزیر و رییس جمهوری ایتالیا به رم سفر کرد.
 
وی در ادامه گفت: البته هنوز مشکلات زیادی سر راه است. شرکت های ایتالیایی از جمله سی اف تی برای تامین مالی و گشایش اعتباری شروع به مذاکره با بخش بانکی ایران کرده اند، اما این خدمات هنوز دور از دسترس شرکت ها است.
 
وی درباره علت این امر گفت: ارتباط بانک های ایرانی و اروپایی برای یک مدت طولانی به دلیل تحریم ها قطع بوده است و شروع مجدد آن زمان می برد.
 
کوئینتاوالا ادامه داد: با این همه ما به آینده امیدواریم و فکر می کنیم دولت ها راهی برای گشایش خطوط اعتباری برای شرکت های کوچک و متوسط پیدا خواهند کرد.
 
وی گفت: شرکت سی اف تی دارنده خط کامل فرآوری محصولات غذایی و بسته بندی از جمله سبزیجات و سیب زمینی است و از سال 1958 (60 سال پیش) همکاری خود را با ایران از طریق شرکتی در اصفهان آغاز کرد و اکنون با چندین شرکت ایرانی از جمله دم نوش، کدبانو و گلستان رابطه همکاری دارد.
 
مدیر شرکت ایتالیایی سی اف تی درباره دفعات حضورش در نمایشگاه های صنایع غذایی ایران گفت: این چهارمین بار است که در نمایشگاه صنایع غذایی ایران شرکت می کنیم، اما این بار به دلیل لغو تحریم های بین المللی و باز شدن بیشتر فضا، با امید بیشتری در نمایشگاه شرکت کرده ایم و می خواهیم فعالیت هایمان را در ایران گسترش دهیم.
 
وی کیفیت محصولات کشاورزی ایران را خوب توصیف کرد و گفت: محصولات کشاورزی ایران به عنوان مثال سیب زمینی از کیفیت و طعم خوبی برخوردار هستند، اما مشکلی که کشاورزی ایران از آن رنج می برد این است که از تعداد بسیار زیادی مزرعه کوچک تشکیل شده، در حالی که بهتر است کشاورزی را به سمت کشت صنعتی هدایت کرد تا این بخش بتواند با ظرفیت کامل کار کند و تولید افزایش یابد.
 
به گزارش ایرنا، شرکت سی اف تی ایتالیا در بسیاری از کشورهای جهان از جمله آمریکا، برزیل، اوکراین، روسیه، چین، پاکستان، آفریقای شمالی و جنوبی و کشورهای آسیای جنوب شرقی فعالیت می کند.
 
بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته «ایران آگروفود 2016» روز دوشنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد. 
 
در این نمایشگاه 710 شرکت تولیدکننده داخلی، 746 شرکت خارجی از 46 کشور جهان برای معرفی جدیدترین تولیدات و خدمات خود و همچنین تبادل اطلاعات، توسعه صادرات و مبادلات تجاری حضور دارند.
 
تعداد شرکت کنندگان داخلی در این نمایشگاه حدود 36 درصد و تعداد شرکت کنندگان خارجی حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
 
در دوران پسا تحریم و در سفر رئیس جمهوری کشورمان به ایتالیا و نیز سفر نخست‌وزیر ایتالیا به ایران 6 قرارداد در زمینه‌های نفت و گاز، خودرو، لوکوموتیو، برق، فولاد، پالایشگاه و فرودگاه به ارزش حدود 20 میلیارد یورو بین دو کشور امضا شد و همچنین شرکت های دو کشور 12 سند تفاهم‌نامه همکاری در زمینه های مختلف از جمله بیمه، بانکداری، فرهنگی و گردشگری، انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید انواع قطعات مورد نیاز صنایع خودروسازی امضا کردند.
 
نمایشگاه ایران اگروفود 2016 از تاریخ 10 تا 13 خرداد 1395 از ساعت 10 لغایت 18 پذیرای علاقه مندان است.
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.