یک فعال اقتصادی اروپایی اعلام کرد :

رقابت اروپايي‌ها براي همکاري با ايران

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۵

معاون اتحاديه بازرگاني خاورميانه و ‏خاورنزديک آلمان گفت: شرکت‌هاي اروپايي براي همکاري اقتصادي با ايران رقابت مي‌کنند.
 
به گزارش پايگاه خبري معدن نيوز، بوکهارت دامِن معاون اتحاديه بازرگاني خاورميانه و ‏خاور نزديک آلمان (NOMUV) با تاکيد بر اين مطلب در همايش اقتصادي ايران و آلمان افزود: مذاکرات ايران با 5 1 به خوبي پيش رفته و به همين دليل شرکت‌هاي اروپايي از جمله فرانسوي و ايتاليايي قصد پيشي گرفتن از همديگر براي همکاري اقتصادي دوباره با ايران را دارند.
 
در ابتداي اين همايش که با حضور بيش از300 نفر از مديران و روساي شرکت‌هاي اقتصادي و صنعتي آلماني از يک سو و ‌سفير جمهوري اسلامي در برلين، رييس هيات عامل ايميدرو، رييس و اعضاي اتاق بازرگاني ايران و همچنين تعدادي از مديران شرکت‌هاي ايراني از سوي ديگر در يکي از هتل‌هاي شهر برلين برگزار شد، بورکهارد دامِن رييس شرکت ام ام اس دماگ آلمان و معاون انجمن نوموف، ايران را به عنوان کشوري که به هيچ عنوان در معادلات بين‌المللي نمي‌توان آن را ناديده گرفت توصيف کرد.
 
اين مدير اقتصادي آلماني افزود: در شرايط تحريم، آلمان به دليل محدوديت‌هاي ناشي از تحريم‌ها از اين بازار مناسب محروم ماند در حالي که در شرايط جديد بايد اين نقيصه جبران شود.
 
در اين همايش همچنين عليرضا شيخ عطار سفير جمهوري اسلامي ايران ضمن اشاره به سابقه روابط اقتصادي ايران و آلمان گفت: تحريم‌هاي اقتصادي هرچند که ايران را از برخي نيازمندي‌هاي انساني همانند دارو و درمان محروم کرد اما تاثير چنداني در کاهش مبادلات تجاري ايران با جهان خارج نگذاشت. علي ماجدي تاکيد کرد: بر خلاف اهداف تحريم کنندگان، حرکت اقتصاد ايران متوقف نشد.
 
سفير ايران در آلمان در ادامه به ظرفيت‌هاي اقتصادي بي‌شمار کشورمان براي سرمايه‌گذاران خارجي و آلماني در شرايط جديد اقتصادي ايران بعد از موافقتنامه ژنو اشاره و از سرمايه‌گذاران آلماني دعوت کرد که اين فرصت مغتنم را از دست ندهند.
 
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.