مدیران صنایع دریایی ایتالیا از تاسیسات بندر بوشهر بازدید کردند

تاریخ انتشار : ۰۷ تير ماه ۱۳۹۴

جمعی از کارشناسان ایتالیایی و متخصصان حوزه فعالیت‌های بندری و دریایی کشور از ظرفیت‌ها و تاسیسات بندری بوشهر بازدید کردند.
 
سیمونتی مدیرعامل ترمینال‌های دریایی شرکت Contship Italia به همراه مدیرعامل شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا و هیئت همراه پس از بازدید از محوطه و اسکله‌های موجود بندر طی نشستی در جریان طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین قرار گرفتند.
 
شرکت Contship Italia از شرکت‌های سرمایه‌گذار و اپراتور در بخش ترمینال‌های دریایی و خصوصی کانتینری است و هم‌اکنون اپراتور چند بندر مهم کشور ایتالیا است.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در حاشیه این بازدید در نشستی با تشریح فعالیت‌های بندر بوشهر گزارشی از عملکرد بندر بوشهر را به‌صورت مقایسه‌ای و آماری ارائه و طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین را تشریح کرد.
 
محمد راستاد افزود: بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۷ میلیون تن کالا را دارد و این روند با طرح توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین به ۱۵ میلیون تن در سال خواهد رسید.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر تصریح کرد: با توجه به محدودیت فضا،در نظر است طرح توسعه در جزیره نگین با حدود ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شود.
 
راستاد اضافه کرد: در جزیره نگین پایانه کانتینری، پایانه چندمنظوره، پایانه مواد فله مایع احداث می‌شود و نقش مهمی در فعالیت‌های بندری خواهد داشت ضمن اینکه در ۵ سال آینده فاز نخست توسعه بندر بوشهر در جزیره نگین تکمیل خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات آماده‌سازی محوطه‌ها برای احداث زیرساخت و روبناها آغازشده و نخستین پایانه جزیره نگین که کانتینری است در ۲ سال آینده افتتاح می‌شود.
 
راستاد اضافه کرد: با تکمیل طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت کنونی که ۴۳۰ هزار TEU است به ۵۰۰ هزار TEU می‌رسد و برنامه زمان‌بندی برای تکمیل این طرح ۳ سال خواهد بود.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.