آذربایجان غربی نقش مهمی در تامین مواد غذایی ایتالیا دارد

تاریخ انتشار : ۱۰ تير ماه ۱۳۹۴

رایزن بازرگانی ایران در ایتالیا گفت: آذربایجان غربی با توجه به پتانسیل‌ و توانمندی‌های بالا در حوزه صنایع غذایی می‌تواند نقش مهمی در تامین واردات مواد غذایی کشور ایتالیا ایفا کند.
 
در دیدار محمد راضی با رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه، مهم‌ترین مسائل و حوزه‌های مربوط به مناسبات و روابط اقتصادی و تجارت فی مابین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
وی ضمن تشریح وضعیت اقتصادی و تجارت خارجی کشور ایتالیا و نیز میزان و شاخص‌های مبادلات تجاری ایران و ایتالیا، اظهار کرد: ساختار اقتصاد ایتالیا به ویژه بعد از تجدید ساختار اقتصادی این کشور بعد از جنگ جهانی دوم بر اساس بنگاه‌های کوچک و متوسط استوار بوده است که در این زمینه موفقیت چشمگیری در اقتصاد بین‌المللی و نیز اتحادیه اروپا به دست آورده و از نظر صنعتی کشور پیشرفته‌ای محسوب می‌شود.
 
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا با بیان اینکه این کشور 90 درصد مواد غذایی و 80 درصد انرژی خود را از دیگر کشورها تامین می‌کنند، گفت: استان آذربایجان غربی با توجه به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های بالا و بالقوه در حوزه صنایع غذایی می‌تواند نقش مهمی در تامین واردات مواد غذایی کشور ایتالیا ایفا کند.
 
این مسئول تشکیل شرکت‌های مشترک صنعتی و تجاری، دعوت از شرکت‌های ایتالیایی در صنایع مختلف به‌ویژه در بخش معدنی و غذایی و ...، همچنین همکاری در تولیدات مشترک در ایران (ورود تکنولوژی از ایتالیا و تامین مواد خام از ایران) را از دیگر مولفه‌های حائز اهمیت در توسعه روابط اقتصادی فی مابین دو کشور قلمداد کرد.
 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه نیز در این جلسه اظهار کرد: رایزنان بازرگانی سفرای اقتصادی در کشورهای مختلف هستند و ضروری است رایزنان با آمادگی کامل و شناخت دقیق مسائل و مشکلات منطقه‌ای و بازار کشورهای هدف صادراتی، نقش خود را در راستای توسعه صادرات غیر نفتی کشور ایفا کنند.
 
حسن انتظار افزود: بازاریابی و پیدا کردن مشتری در حوزه‌های مختلف در جهت زمینه‌سازی افزایش مراودات و همکاری‌های مشترک تولیدی، تجاری و سرمایه گذاری، مولفه مهمی است که از وظایف رایزن بازرگانی است و در این راستا رایزنان بازرگانی قطعا باید علاوه بر توان ارزیابی و تحلیل، علاقمند و تخصص مربوطه را داشته باشند.
 
این مسئول ضمن استقبال از دعوت فعالین و سرمایه‌گذاران حوزه معدن ایتالیا جهت سفر به اتاق ارومیه و استان آذربایجان غربی به منظور شناخت پتانسیل‌های معدنی استان، گفت: بیشترین تولید کنسانتره کشور در استان آذربایجان غربی بوده و با توجه به میزان کیفیت بالای این محصول می‌تواند بخشی از بازار مواد غذایی کشور ایتالیا را تامین کند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.