رایزن تجاری ایران در ایتالیا:

تنها 10 درصد بازار فرش ایتالیا در دست ایران است

تاریخ انتشار : ۱۷ تير ماه ۱۳۹۴

رایزن تجاری ایران در ایتالیا گفت: ایران فقط 10درصد بازار فرش ایتالیا را دست دارد.
 
محمد رازی عصر امروز در جلسه رفع معضلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان فرش آذربایجان غربی که در سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار داشت: ایران فقط 10درصد بازار فرش ایتالیا را دست دارد و مابقی بازار فرش این کشور دست سایر کشورها است.
 
وی تصریح کرد: سهم صادرات فرش ایران در 10 سال گذشته از بازار ایتالیا حدود 200 میلیون دلار در سال بود این در حالی است که این سهم اکنون حدود 20 میلیون دلار است.
 
رایزن تجاری ایران در ایتالیا با بیان اینکه ایران در گذشته صادر کننده اول فرش در دنیا محسوب می‌شد، اذعان داشت: هم اکنون کشورهای پاکستان، هندوستان و چین سهم عمده‌ای از بازارهای جهان را به خود اختصاص داده‌اند و کشور ما افت بسیار زیادی از لحاظ صادرات فرش در دنیا داشته است.
 
این مسئول ادامه داد: یکی از عمده مشکلات کشور در حوزه صادرات فرش، عدم وجود روابط بانکی است چرا که رابطه بانکی بین ایران و سایر کشوها به علت تحریم وجود ندارد.
 
رازی اظهار داشت: در گذشته سهم ایران از بازار فرش ایتالیا 90 درصد بود و این مقدار به 10 درصد کاهش یافته که امیدواریم در آینده سهم ایران از بازار فرش ایتالیا به حالت اولیه باز گردد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.