افشای 400 گیگابایت اطلاعات دولتی و تجاری در ایتالیا توسط هکرها

تاریخ انتشار : ۱۶ تير ماه ۱۳۹۴

با هک شدن یک شرکت ایتالیایی به نام Hacking Team که نرم افزارهای کنترل و نظارت را به دولت ها و نهادهای مختلف می فروشد، 400 گیگابایت اطلاعات محرمانه افشا شده است.
 
شرکت یاد شده که در میلان ایتالیا واقع است، از سال 2003 آغاز به کار کرده و نرم افزارها و برنامه های تولیدی خود را به مشتریان مختلفی در دنیا می فروشد.
 
یکی از نرم افزارهای تولیدی این شرکت Da Vinci نام دارد که در واقع یک بدافزار برای کنترل اینترنت  و جاسوسی از کاربران است. بسیاری از نهادهای قضایی و پلیس ایتالیا از این ابزار برای پیشبرد امور خود استفاده می کنند و بسیاری از سازمانهای مدافع حریم شخصی کاربران نرم افزار مذکور را در ردیف خطرناک ترین دشمنان اینترنت طبقه بندی کرده اند.
 
هکرها با نفوذ به شرکت مذکور استاد داخلی آن را سرقت کرده و لوگوی آن را هم تغییر داده اند و جزییات فراوانی از قراردادهای تجاری Hacking Team را نیز در دسترس همگان قرار داده اند.
 
Hacking Team هنوز رسما در این مورد موضع گیری نکرده و وب سایت آن نیز در دسترس نیست. از جمله مشتریان خدمات این شرکت می توان به پلیس اف بی آی آمریکا، اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده، مصر، مراکش، نیجریه، عربستان سعودی، اتیوپی، قزاقستان، سودان، بحرین و مجارستان اشاره کرد. این کشورها از نرم افزار جاسوسی Hacking Team برای جاسوسی از مخالفان سیاسی خود و همین طور روزنامه نگاران استفاده می کنند.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.