AMB خرداد به ایران می‌آید

فرصت طلایی تولیدکنندگان ایران پس از تحریم

تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ماه ۱۳۹۵

نخستین سمپوزیوم و نمایشگاه فلزکاری و ماشین‌سازی در ایران (AMB Iran 2016) دهم تا دوازدهم خردادماه در مرکز دایمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران (بوستان گفتگو )برگزار می‌شود؛ این رویداد فرصت بزرگی برای صنایع است که پس از سال‌ها تحریم بتوانند ماشین‌آلات مورد نیاز خود را از کشورهای اصلی تولید کننده تهیه کنند.
 
این رویداد در سه بخش همایش، نمایشگاه و نشست‌های B2B برگزار می‌شود که حضور در هر سه برنامه رایگان است.
 
در بخش همایش 30 شرکت خارجی طی سه‌روز به معرفی محصولات و خدمات خود می‌پردازند؛ طبق پیش‌بینی انجام شده هر شرکت در 30 دقیقه ماشین‌ابزار و محصولات فلزکاری خود را معرفی می‌کند.
 
در رویداد دیگر این برنامه، نمایشگاهی با حضور 105 شرکت از 12 کشور اروپایی با اکثریت شرکت‌های آلمانی برگزار می‌شود.
 
همچنین در نشست‌های گفت‌وگوی مستقیم، صاحبان صنایع می‌توانند از نزدیک پرسش‌های خود را با تولیدکنندگان اروپایی در میان بگذارند.
 
این برنامه به همت شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اشتوتگارت آلمان، اتحادیه تولیدکنندگان ماشین‌ابزار و ماشین‌آلات فلزکاری آلمان (VDW)، شرکت نوژن‌پویان و شرکت نوژن‌راد در ایران اجرا می‌شود.
 
نشست خبری این رویداد با حضور فادی کادورا، مدیرعامل نوژن پویان، دکتر شافر مدیرعامل  VDW، مولر نماینده شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اشتوتگارت آلمان، حسین ریاحی، عضو هیات مدیره انجمن اتوماسیون صنعتی، حسن اعتمادی نایب رییس اتحادیه ماشین‌سازان و فلزکاران ایران و جناب آقای مهندس بهشتی، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.
 
کادورا، مدیر عامل نوژن پویان در این نشست گفت: پیش‌بینی ما بازدید روزانه هزار نفر از این رویداد است.
 
وی از اتحادیه‌ها و انجمن‌هایی که در برگزاری این رویداد مشارکت کردند قدردانی کرد.
 
در ادامه این نشست، حسن اعتمادی نایب‌رییس اتحادیه تولیدکنندگان ماشین‌ابزار برگزاری این رویداد را خصوصا پس از تحریم‌ها بسیار حایز اهمیت تلقی کرد.
 
وی خرید ماشین‌آلات جدید را کمکی به شرکت‌های تولیدکننده ایرانی دانست.
 
به گفته اعتمادی ورود ماشین‌ابزار هم برای اتحادیه‌ها و صنعتگران ایرانی، هم تولید کننده‌ماشین آلات و در نهایت مصرف‌کنندگان ایرانی برد-برد است.
 
وی ابراز امیدواری کرد که تولیدکنندکان ایرانی بتوانند ماشین‌آلات خود را در شرایط جدید بدون واسطه و با استفاده از امتیاز معافیت حق ورودی و اقساطی خریداری کنند.
 
اعتمادی ورود ماشین‌آلات جدید را کمکی به اشتغال در کشور خواند.
 
در ادامه دکتر شافر، مدیر عامل VDW در توضیحاتی به تشریح وضعیت این مجموعه و سابقه آن در کشور آلمان پرداخت.
 
وی توضیح داد که انجمن سازندگان ماشین‌ابزار آلمان از 290 عضو تشکیل شده که در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند.
 
به گفته مدیر عامل VDW این انجمن نمایشگاه‌ها و سمپوزیوم‌های متعددی را در آلمان و دیگر کشورها برگزار می‌کند.
 
شافر ادامه داد: ماشین‌ابزار آلمان به خاطر دقت و بهره‌بری بالا شناخته شده است و تولیدکنندگان آلمانی برای تولید در کشورهای مختلف راهکارهای خوبی دارند.
 
وی افزود: ما در آلمان تحقیقات دانشگاهی قوی داریم و 30 موسسه در حوزه‌های مختلف تحقیق می‌کنند و صنعت ما ارتباط خوبی با تحقیق دارد.
 
این فعال بخش خصوصی آلمان با اشاره به افت قابل توجه مبادلات تجاری میان این کشور و ایران در سال‌های تحریم گفت: در سال 2015 نشانه‌هایی از تبادلات رو به رشد دو کشور دیده شد و رقم آن به 20 میلیون یورو رسید اما هنوز نسبت به پیش از تحریم‌ها بسیار کم است.
 
شافر گفت: بر اساس تحقیقات و پیش‌بینی‌های علمی در سال میلادی جاری مبادلات تجاری دو کشور حداقل به میزان سال 2015 خواهد بود و احتمال افزایش مصرف ماشین‌آلات در ایران نیز وجود دارد.
 
در ادامه این نشست، برنارد مولر نماینده شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اشتوتگارت آلمان توضیحاتی در خصوص شهر اشتوتگارت آلمان و نقش این شهر در صنعت آلمان ارایه کرد.
 
وی با اشاره به برگزاری دو سوم از نمایشگاه‌های معتبر دنیا در آلمان گفت: شرکت مس اشتوتگارت یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های برگزارکننده نمایشگاه در این کشور است که سالانه 60 رویداد را در آلمان و 35 نمایشگاه را در دیگر کشورها برگزار می‌کند.
 
مولر افزود: مس اشتوتگارت سه شرکت تابعه در کشورها آمریکا، چین و ترکیه دارد و در 51 کشور دنیا فعال است؛ ضمن آن که رویدادهایی از جمله انواع کنفرانس‌ها و سمپوزیوم‌ها را نیز در دنیا برگزار می‌کند.
 
نماینده شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اشتوتگارت آلمان بیان کرد: در خرداد ماه سال جاری این شرکت نخستین نمایشگاه خود را در ایران برگزار می‌کند که در حاشیه آن سمپوزیوم و جلسات رو در رو نیز میان شرکت‌کنندگان و صنعت‌گران ایرانی اجرا می‌شود.
 
حسین ریاحی، عضو هیات‌مدیره انجمن اتوماسیون صنعتی ایران نیز در بخش دیگری از این نشست با اشاره به عمر کوتاه اتوماسیون در ایران گفت: با وجود این امر، انجمن ما از قدمتی 21 ساله برخوردار است و 100 عضو نیز دارد.
 
وی تاکید کرد: هدف شرکت‌های ایرانی تنها خرید محصول از تولیدکنندگان آلمانی نیست و علاوه بر استفاده از این ماشین‌ابزارها باید زمینه انتقال تکنولوژی و دانش به ایران و سپس تولید و صادرات به کشورهای منطقه نیز فراهم شود.
 
بهشتی، نماینده اداره ماشین‌سازی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست خبری ضمن ابراز خرسندی از برگزاری سمپوزیوم و نمایشگاه AMB ایران گفت: در صورتی که پروژه‌های اقتصادی راکد و تعریف ‌شده ایرانی آغاز به کار کنند این کشور به حدود 300 تا 500 میلیارد تومان ماشین‌آلات، ماشین‌ابزار و تجهیزات فلزکاری نیاز دارد که 100 میلیارد تومان آن از طریق تولیدکنندگان داخلی قابل تامین است اما این شرکت‌ها قادر به تولید تکنولوژی‌های پیشرفته نیستند و این دسته از محصولات باید از برندهای مطرح دنیا تامین شوند.
 
وی افزود: در سال‌های تحریم شرکت‌های چینی با محصولات ارزان‌قیمت خود بازار ایران را در اختیار گرفتند و در حال حاضر آن دسته از شرکت‌های اروپایی می‌توانند سهمی از بازار را به دست آورند که تنها به فکر فروش محصولات خود نباشند.
 
بهشتی بیان کرد: ایران قوانینی و مقرراتی را برای حمایت از تولید داخلی خود در نظر گرفته که شرکت‌های خارجی نمی‌توانند بدون شراکت با همتایان داخلی خود حضور طولانی‌مدت در بازار داشته باشند.
 
درباره نمایشگاه AMB
نمایشگاه AMB در آلمان، به عنوان یکی از پنج رویداد بزرگ صنعت ماشین‌ابزار در جهان با وسعت بیش از صد هزار متر مربع و مشارکت بیش از 1350 شرکت‌کننده از سراسر جهان، به صورت دوسالانه با هدف ارائه آخرین تحولات صنعت ماشین‌ابزار و خدمات وابسته در شهر اشتوتگارت برگزار می‌شود. این شهر محل تجمع بسیاری از برندهای معروف تولید ماشین‌آلات، ماشین‌ابزار و دستگاه‌های فلزکاری است که سهم قابل توجهی از بازار این نوع محصولات را در جهان در اختیار دارند.
 
مرکز نمایشگاه‎های اشتوتگارت آلمان، این همایش بزرگ و پیشتاز بین‌المللی را جهت ارائه ماشین‌ابزار، ابزار دقیق، و تجهیزات فلزکاری در سطح عالی برگزار می‌کند؛ البته به دلیل اهمیت و استقبال فراوان، این نمایشگاه به طور یک سال در میان با همکاری اتحادیه ماشین‌سازی و فلزکاری آلمان و اتحادیه صنعتی اروپا در هانوور و هر چهار سال یک بار در شهر میلان ایتالیا با نام EMO برگزار می‌شود.
 
اهمیت استراتژیک AMB Iran 2016
ایران، در طول دوران تحریم ناعادلانه شرایط دشواری را طی کرده، یکی از مهم‌ترین تأثیرات این تحریم‌ها بر پیکر صنعت ماشین‌سازی و فلز‌کاری وارد شد، صنعتی که به عنوان ستون تولید محسوب می‌شود.
 
هرچند که این صنعت با اتکا به توان داخلی توانست بخش عمده‌ای از نیاز داخلی را رفع کند اما متاسفانه در چهارچوب تحریم‌ها نتوانست از دانش و فن‌آوری نوین جهانی بهره ببرد که در نهایت منجر به از دست دادن توان رقابتی در صادرات محصول نهایی شد. واردات محصولات بی‌کیفیت از چین، نقش اثرگذاری بر کاهش کیفیت محصول ایرانی گذاشت.
 
با شرایط به وجود آمده پس از رفع تحریم‌ها زمینه مساعدی برای رفع نیازهای صنایع و تولیددکنندگان داخلی به وجود آمده و AMB Iran 2016 می‌تواند یک گام طلایی در این حوزه باشد.
 
محصولاتی که عرضه می‌شوند
کالاهای قابل ارائه در نمایشگاه و همایش فلزکاری و ماشین‌سازی در ایران عبارت از دستگاه‌های ماشین‌سازی، ماشین‌ابزارها، ماشین‌آلات فلزکاری، تجهیزات جابه‌جایی فلزات، تجهیزات اندازه‌گیری و رباط‌های تضمین کیفیت، اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق، نرم‌افزارهای طراحی ماشین ابزار، سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات، قطعات و لوازم جانبی است.
 
بزرگان صنعت ماشین‌ابزار و ماشین‌ساز در اولین سمپوزیوم و نمایشگاه ماشین‌سازی، ماشین‌ابزار و تجهیزات فلزکاری در AMB ایران
BUCCI AUTOMATIONS, DMG MORI Europe Holding, GROB-WERKE GmbH & Co. KG, Gühring KG, INDEX-Werke GmbH & Co. KG, JOBS SpA, MAG IAS, WALTER AG شرکت‌های نام‌آشنایی هستند که آخرین دستاوردها و نوآوری‌های خود را در همایش و نمایشگاه AMB ایران با حضور مدیران عامل و مدیران ارشد خود عرضه می‌کنند.
 
امکان ثبت‌نام برای حضور در جلسات حضوری AMB Iran 2016، به صورت آنلاین فراهم شده که می‌تواند موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها و در نهایت باعث کسب استفاده حد‌اکثری طرف‌های تجاری ایرانی از موقعیت موجود و بالا بردن قدرت چانه‌زنی آن‌ها ‌شود . این جلسات که به صورت حرفه‌ای طرح ریزی شده، تحت نظر اتحادیه صنعتی آلمان VDW برگزار می‌شود.
 
همه حامیان AMB Iran 2016
AMB 2016 ایران با حمایت انجمن سنجش و آزمایش تکنولوژی و شرکت‌های اتوماسیون صنعتی آلمانVDMA، انجمن شرکت‌های اتوماسیون صنعتی ایران، اتحادیه ماشین‌ساز و فلز تراش تهران و ایران، انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران، انجمن تولید‌کنندگان قطعات خودرو و دیگر نهاد‌های زیربط و با تلاش شرکت نوژن پویان در 10 خرداد امسال به مدت سه روز در محل نمایشگاه‌ها و کنفرانس شهرداری (بوستان گفتگو) برگزار می‌شود؛ این رویداد از ساعت 10 صبح تا 5 عصر میزبان مدیران و صنعتگران است.

 

اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.