راه‌اندازی واحد تولیدی کلسیم کربنات رسوبی با مشارکت کشور ایتالیا

تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ماه ۱۳۹۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از راه‌اندازی واحد تولیدی کلسیم کربنات رسوبی در شهرستان رزن با مشارکت کشور ایتالیا خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه همدان،”حمیدرضا متین” امروز ۱۳ خرداد ماه در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان، اظهار کرد: عملیات اجرایی این واحد تولیدی در هفته دولت امسال در شهرستان رزن آغاز می‌شود که در صورت راه‌اندازی، اولین واحد تولید کلسیم کربنات رسوبی در کشور خواهد بود.
 
وی خاطرنشان کرد: در آذرماه سال ۹۴ جلسه‌ای با سرمایه‌گذار تولید بی‌کربنات کلسیم در تهران داشتیم که تفاهم‌نامه‌ای نیز امضا شده است؛ براساس این تفاهم‌نامه‌ و صدور جواز تأسیس قرارداد این طرح با سرمایه‌گذار ایتالیایی بسته شده است.
 
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان همدان یادآور شد: طبق تصمیم شورای عالی معادن کشور ، پس از پیشرفت فیزیکی۴۰ درصدی معدن این طرح به سرمایه‌گذار واگذار خواهد شد.
 
متین از راه‌اندازی واحد تولید کاغذ از سنگ آهک در استان همدان خبر داد و افزود: همچنین با چند سرمایه‌گذار چینی مذاکراتی انجام شد به‌طوری‌که این سرمایه گذاران شیراز را برای راه‌اندازی واحد تولید آسانسور انتخاب کرده بودند و اجرای این طرح در کارخانجات صنعتی ملایر به آنها پیشنهاد شده است که درحال بررسی است.
 
وی از پذیرش طرح ذوب آهن در بانک ملی خبرداد و افزود: دریافت تسهیلات ۶ میلیارد تومانی ذوب آهن غرب کشور مورد پذیرش بانک قرار گرفته است.
 
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان همدان با اشاره به بررسی طرح‌های شهرستانی در جلسه رونق تولید استان،اظهارکرد: ۳۲ پرونده به مبلغ ۲۷ میلیارد تومان در جلسه رونق تولید به تصویب رسیده است.
 
وی خاطرنشان کرد: در مجموع از ۲۸۸ مصوبه جلسه رونق تولید استان همدان ۱۳۵ مصوبه اجرایی شده است.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.