همکاری علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و موسسه فیزیک هسته‌ای ایتالیا کلید خورد

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۴

با امضای تفاهم‌نامه دو جانبه، همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه صنعتی اصفهان و موسسه ملی فیزیک هسته‌ای ایتالیا (INFN) آغاز شد.
 
به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، در نشست مشترک این دو مرکز علمی و تحقیقاتی که با حضور رییس موسسه INFN ایتالیا و معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، تفاهمنامه همکاری علمی و پژوهشی میان مسؤولان این دو مرکز علمی به امضاء رسید.
 
پروفسور فرناندو فرونی، رییس موسسه INFN ایتالیا در این نشست، با تأکید بر این که همواره همکاری‌های مؤثر یکی از مبانی اصلی پیشرفت علمی کشورها محسوب می‌شود، گفت: INFN یکی از مراکز اصلی علمی و پژوهشی کشور ایتالیا است که در رابطه با فیزیک هسته‌ای، فیزیک ذرات، تئوری و کاربردهای آن‌ها فعالیت می‌کند.
 
پروفسور فرناندو فرونی، دانشگاه صنعتی اصفهان را یکی از مراکز مهم علمی ایران دانست و افزود: تبادل علمی و تبادل اساتید و دانشجویانی که در این دو مرکز علمی مشغول فعالیت هستند، یکی از اهداف اصلی امضای این تفاهم‌نامه است.
 
وی با ابراز خرسندی از ایجاد این موقعیت برای گسترش همکاری علمی میان ایران و ایتالیا گفت: موسسه ملی فیزیک هسته‌ای ایتالیا اشتراک علمی مناسبی با دانشگاه صنعتی اصفهان خواهد داشت و شاهد نتایج تحقیقات در زمینه اخترفیزیک و کاربردها، علوم دریایی و فیزیک پزشکی خواهیم بود.
 
دکتر کلانتری، معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این نشست یکی سیاست‌های اصلی دانشگاه صنعتی اصفهان را گسترش ارتباطات بین‌المللی با کشورهای توسعه یافته و پیشرفته علمی دانست و گفت: موسسه ملی فیزیک هسته‌ای ایتالیا یکی از مهمترین مراکز علمی و آزمایشگاهی ملی این کشور است و بر اساس این تفاهم‌نامه، ارتباط علمی میان دانشگاه صنعتی اصفهان و این مرکز برقرار خواهد شد.
 
دکتر کلانتری، تبادل اساتید و دانشجویان، همکاری‌های علمی و پژوهشی در زمینه علوم فیزیک و تکنولوژی شتاب‌دهنده‌ها را از جمله زمینه‌های همکاری دوجانبه برشمرد و افزود: فیزیک ذرات، فیزیک تئوری و علوم پایه از دیگر عرصه‌های علمی مشترک در این ارتباط خواهد بود.
 
وی با اشاره به همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان با دیگر مراکز علمی اروپایی که در زمینه علوم فیزیک فعالیت می‌کنند، ابراز امیدواری کرد این گونه همکاری‌ها توسعه پیدا کند.
 
بر اساس این گزارش، موسسه ملی فیزیک هسته‌ای ایتالیا (INFN) با قدمتی بیش از 60 سال، یک مؤسسه‌ تخصصی در زمینه‌ فیزیک بوده که در شاخه‌های فیزیک هسته‌ای، فیزیک ذرات و اختر فیزیک ذره‌ای فعالیت می‌کند.
 
انتهای پیام
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.