مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی خبر داد؛

مذاکره باایتالیایی ها برای طراحی ترمینال فرودگاه های مهرآباد و تبریز

تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها وناوبری هوایی از مذاکره با شرکت های ایتالیایی برای طراحی ترمینال‌های فرودگاه های مهرآباد تهران و تبریز خبر داد و گفت: ایتالیایی‌ها یکی از طرف‌های سرمایه‌گذاری ما هستند و برای طراحی این دو فرودگاه در حال مذاکره برای عقد قرارداد با آنها هستیم.
 
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحمت‌الله مه‌آبادی درباره جزئیات همکاری شرکت فرودگاه‌های کشور با ایتالیایی‌ها برای نوسازی و بهسازی فرودگاه‌های کشور گفت: در این رابطه، موافقت‌نامه‌ها با حضور رئیس‌جمهوری در سعدآباد امضا شده و در حال حاضر در مرحله عقد قرارداد در مباحث طراحی، مالی و چگونگی قراردادها با طرف ایتالیایی هستیم.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ‌هوایی افزود: تاریخ دقیق عقد قرارداد فعلا مشخص نیست زیرا ما در این زمینه باید تمامی مصالح و منافع کشور را در نظر بگیریم، اما با توجه به اینکه وزیر راه و شهرسازی بر ایجاد ترمینال گالری تاکید دارد می‌توان این ایده را در طراحی فرودگاه‌های کشور با همکاری ایتالیایی‌ها مورد توجه قرار داد.
 
مه‌آبادی افزود: شرکت فرودگاه‌های کشور، ورود طرف ایتالیایی را برای طراحی‌ ترمینال‌های تهران و تبریز در برنامه دارد و در حال بررسی امکان فرصت آفرینی در این زمینه است.
وی تاکید کرد: در نظر داریم تا در قراردادهای طراحی تسریع در جریان انجام طراحی را قید کرده و بر اساس آن در صورت قطعی‌ شدن همکاری، به تسریع در روند اجرای طراحی پروژه‌ها دست پیدا کنیم.
 
مه‌آبادی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که فضای فرودگاه‌ها فضاهای زنده‌ای نیست، فرودگاه‌های ما چیزی برای عرضه ندارند و متاسفانه نمادی از معماری، فرهنگ و هنر ایران نیستند به همین دلیل نیز اکنون که فرصت استثنایی برای نوسازی و توسعه ایجاد شده نباید از این غفلت تاریخی عقب بمانیم.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ضمن اظهار تاسف از غفلت‌های تاریخی ایران در بهره‌مندی از ظرفیت فرودگاه‌های کشور برای رونق اقتصادی گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی در این دوره از اینکه بخواهد دست به اقدامات بی‌هدف و برخواسته از سلیقه‌های فردی و مشاوره‌های یک بعدی بزند به شدت اجتناب می‌کند و در صدد ایجاد فرصت‌آفرینی است.
 
مه‌آبادی با اشاره به اینکه در حال‌ حاضر، ایران در فصل نوینی از مدیریت کلان برای نوسازی صنعت فرودگاهی کشور قرار دارد، گفت: ما در فصل نوینی برای نوسازی صنعت فرودگاهی قرار داریم و به جایی رسیده‌ایم که توسعه گریزناپذیر است به همین دلیل نیز باید در این عرصه از این فرصت‌ها استفاده کنیم تا بتوانیم تحولی در این عرصه ایجاد کنیم.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی تاکید کرد: فرودگاه‌ها یکی از جلوه‌گاه‌های داشته‌های یک ملت هستند و همانطور که وزیر راه و شهرسازی نیز بر آن تاکید دارند معرفی ایران به دنیا با ابزار هنر نه تنها امکان‌پذیر که ضروری است این جلوه (هنر) در فرودگاه‌ها نیز بازتاب داشته باشد.
 
مه‌آبادی با اشاره به سخنان وزیر راه و شهرسازی در این ارتباط که فرودگاه‌ها دروازه‌های هنر کشور هستند و باید بتوان تاریخ هنر کشور را در آنجا به تصویر کشید، افزود: ضروری است تا در رابطه با معرفی ایران با ابزار هنر در فرودگاه‌ها فضایی فراهم شود تا گردشگران داخلی و بین‌المللی حساس شده و ایران را در بدو ورود در درگاه‌های فرودگاهی در قاب هنر و در گالری‌های فرودگاهی بشناسند.
 
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی تاکید کرد: باید حساسیت‌هایی را ایجاد کنیم تا مسافران داخلی و همچنین بین‌المللی با ورود به ایران هدفمند بدانند که به دنبال چه چیزی می‌روند و این اندیشه یعنی ایجاد آرت گالری در فرودگاه‌ها هم از منظر فرهنگ و هم از منظر تجاری و اقتصادی مقرون به ‌صرفه خواهد بود و تحولی جدید در توسعه فرودگاه‌های کشور به شمار می‌رود.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه فرودگاه‌های ما از نظر مالی فقیر هستند، گفت: می‌توانیم با نگاه همه‌جانبه به اقتصاد فرودگاه‌ها نیز کمک فراوانی کنیم و حتی می‌توانیم این ایده را به دنیا معرفی کنیم.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.