یک مقام مسئول در سازمان غذا و دارو خبر داد:

صادرات تجهیزات پزشکی ایران به ایتالیا

تاریخ انتشار : ۰۱ تير ماه ۱۳۹۵

مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از روند رو به رشد میزان صادرات تجهیزات پزشکی خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود در پایان سال جاری شاهد رشد بالایی در زمینه صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی باشیم.
 
به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو دکتر محمود بیگلر تاکید کرد: کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید داخل، مورد تائید سازمان غذا و دارو است و با توجه به محصولات باکیفیت تولید داخل، آنها را به کشورهای منطقه مانند عراق، مالزی و کشورهای آسیای میانه و کشورهای اروپایی مانند آلمان، اسپانیا و ایتالیا صادر می‌کنیم.
 
وی تصریح کرد: اگرچه ابتدا میزان صادرات تجهیزات پزشکی به علت محدودیت‌هایی که در شرایط خاص با آن روبرو شدیم، کم بود اما اکنون میزان رشد صادرات رسمی و ثبت شده این تجهیزات هر سال نسبت به سال های قبل به مقدار قابل توجهی افزایش یافته است.
 
مدیر کل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: پیش‌بینی می شود که در سال جاری نیز رشد بالایی در زمینه صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی داشته باشیم زیرا در حال حاضر به دلیل موقعیت کشور، وضعیت منطقه و رضایتمندی کشورهای منطقه از کیفیت تجهیزات پزشکی ایرانی، میزان صادرات ما در سال آینده افزایش خواهد یافت.
 
بیگلر در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اقدامات صورت گرفته برای حمایت بیشتر از تولید داخل تجهیزات و ملزومات پزشکی افزود: بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت به دلیل سیاست‌های حمایتی وزارت بهداشت جهت استفاده از تجهیزات پزشکی داخلی، رشد تولیدات داخلی در این حوزه افزایش یافته و تمایل افراد به احداث واحد تولیدی در این حوزه بیشتر شده است.
وی تاکید کرد: آمار درخواست مجوز احداث واحدهای تولیدی تجهیزات و ملزومات پزشکی بیانگر آن است که بازار تجهیزات پزشکی داخلی نیز بازاری رو به رشد است.
 
این مسئول اضافه کرد: با اینکه مصرف مردم در حوزه کالا و تجهیزات پزشکی کم نیست اما در حوزه‌هایی که تولیدات داخل ، پاسخگوی نیاز کشور بوده است برای تامین آنها از تولیدات داخل بهره برده ایم و این رویه، یکی از برنامه‌های حمایتی ما است.
 
بیگلر اظهار داشت: مقرر شده تا برنامه حمایتی از تولیدات داخل در حوزه تجهیزات پزشکی را در چند بخش اجرا ‌کنیم که یکی از آنها ایجاد محدودیت در واردات کالاهایی است که مشابه تولید داخل آنها در کشور وجود دارد؛ بر این اساس ورود کالاهای مشابه تولید داخل که کیفیت پایین‌تر یا مشابه نسبت به تولیدات داخل دارند را محدود کرده و اجازه ورود به آنها نمی دهیم.
 
وی افزود: کنترل کیفیت تجهیزات پزشکی - چه برای مصرف داخلی باشد و چه بخواهیم آنها را صادر کنیم -، انجام می شود و اگر پس از نمونه‌برداری از سطح عرضه ، تولیدکننده‌ای کالایی با کیفیت پایین ارائه دهد، از توزیع آنها جلوگیری به عمل می آوریم؛ همچنین پس از بررسی های لازم مشکلات تجهیزات پزشکی را شناسایی کرده و به ارتقای کیفیت آن کالا کمک خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، هم اکنون سهم تولیدکنندگان داخلی در بازارتجهیزات پزشکی 40 درصد است و این رقم درپایان برنامه ششم توسعه باید به 60 درصد برسد. 
 
پیش از این اعلام شده بود که بازارتجهیزات پزشکی در ایران بین 40 تا 50 هزار میلیارد ریال است.
بازار تجهیزات پزشکی جهان در سال 2011 میلادی، 328 میلیارد دلار بوده و درحال توسعه است و پیش بینی می شود در سال 2017 به حدود 400 میلیارد دلار برسد.
اخباز
  بازرگانی
  انرژی
  ساختمان و عمران
  صنایع
  حمل و نقل
  صنایع غذایی و کشاورزی
  بانک و سرمایه
اخبار
  معدن و صنایع معدنی
  نیرو
  دارو و درمان
  ارتباطات و فناوری اطلاعات
  گردشگری
  سیاست
  گوناگون
ایران و عراق
  استان های مرزی
  بازارچه های مرزی
  قوانین گمرکی
  تاریخجه روابط
دسترسی‌ها
  نمایشگاه ها
  درباره ایتالیا
  گزارش تصویری
  درباره ما
  ارتباط با ما
  تبلیغات
  آر اس اس
  نسخه موبایل
حامیان طلایی
کلیه حقوق معنوی و مادی این سایت متعلق به شرکت آذرنگارشرق می باشد و هرگونه بهره برداری - محتوایی یا بصری - پیگرد قانونی دارد.